Ekstraklasa: Piast Gliwice nadal marzy o grze w Europie! Waldemar Fornalik ma patent na Legię Warszawa

Piast

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Piast Gliwice wywozi ze stolicy trzy punkty. Dzisiejsze zwycięstwo pozwala im w dalszym ciągu walczyć o grę premiującą zespół grą w europejskich pucharach.

Piast Gliwice nie był faworytem meczu, bo Legia Warszawa dobrze prezentuje się w grach u siebie po zimowej przerwie. Jednak gospodarze nie byli skuteczni, a przeciwnicy starali się to skrzętnie wykorzystywać. Przyjezdni wyprowadzali wiele kontrataków, z których często udawało się oddawać strzały na bramkę.

Wojskowi tworzyli sobie sytuacje, ale nie były one łatwe do wykańczania. Problemem mógł być brak kreatywności na skrzydłach, bo Maciej Rosołek i Benjamin Verbić nie prezentowali dziś najwyższej dyspozycji. Piłki do ataku przetransportowywać nie za bardzo miał kto, więc sytuacji także wiele nie było. W zamian od Piasta z czasem dostawaliśmy coraz większe konkrety.

Naciskanie na obrońców rywala opłaciło się Damianowi Kądziorowi tuż przed przerwą. Wieteska i Rose zawalili w obronie i we dwójkę wypracowali reprezentantowi Polski świetną okazję. Skrzydłowy Piasta nie miał najmniejszych problemów w starciu z bramkarzem Legii i zdobył bramkę na 1:0.

W drugiej połowie wiele o grze Piasta powiedzieć nie można, bo Legia konkretnie przycisnęła rywala. Podopieczni Vukovicia chcieli zdobyć bramkę wyrównującą rezultat spotkania. Jednak przeciwnicy nie dawali się i skutecznie utrudniali przeciwnikowi te starania.

Świetne okazje mieli Pekhart i Jędrzejczyk. Obaj jednak fatalnie spudłowali i Legia nadal przegrywała 1:0. Takimi staraniami trudno było zrobić cokolwiek dobrego.

Wartym odnotowania faktem jest występ Bartosza Kapustki po bardzo długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Pomocnik pauzował od okresu wakacyjnego, gdy urazu nabawił się w spotkaniu z Florą Tallin. Sam zawodnik nie pokazał dziś jednak nic specjalnego, więc jego powrotu nie można określić szczególnie pozytywnym.

Piast Gliwice przedłuża swoją passę bez porażki w Warszawie. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni Waldemara Fornalika nadal mogą wierzyć w dogonienie Lechii Gdańsk i grę w Europie.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramki: 43′ Kądzior

Legia Warszawa: Strebinger – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Abu Hanna (60′ Y. Ribeiro) – Rosołek, Slisz, Sokołowski (73′ Muci), Verbič (73′ Kapustka) – Josue – Pekhart (80′ Włodarczyk).

Piast Gliwice: Plach – Huk, J. Czerwiński, Mosór – Konczkowski, Reiner, Kądzior (90′ Pyrka), Chrapek, Holúbek – K. Vida (81′ Kaput), Wilczek (81′ Toril).

Kartki: 62′ Wieteska (LEG), 86′ Jędrzejczyk (LEG) – 11′ Reiner (PIA), 49′ Huk (PIA), 90+2′ Kaput (PIA)

Sędziowie: Tomasz Musiał