NA GORĄCO

Ekstraklasa: Nowy napastnik w Lechu Poznań!

12 stycznia 2018, 18:26 | Foto: www.lechpoznan.pl | Autor: Dominik Rogaliński
Ekstraklasa: Nowy napastnik w Lechu Poznań!
Ekstraklasa
0

Dzisiaj oficjalnie zostaliśmy poinformowani o nowym transferze zespołu Lecha Poznań. Do klubu na zasadach wypożyczenia przejdzie napastnik z Ukrainy. Jest nim Oleksiy Khoblenko.

23- letni zawodnik związał się półroczną umową wypożyczenia z zespołem z Poznania. Jeżeli spełni oczekiwania klubu, może on zostać wykupiony z Czornomorecia (Ukraina) i podpisać 3-letnią umowę.

Tak o zawodniku wypowiada się prezes Lecha Poznań: “To zawodnik, który ma naciskać na Christiana i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem

Khoblenko jest zapewne mało znany polskiej publiczności. W obecnym sezonie zdobył 8 bramek w 19. spotkaniach. Jest to połowa goli zdobytych przez jego zespół. Zawodnik reprezentuje barwy młodzieżowych drużyn reprezentacji Ukrainy. Na tę chwilę nie dostał jeszcze powołania do seniorskiej kadry.

Khoblenko udzielił także odpowiedzi, na jego opinię o nowym zespole: “Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek – zaznacza sam zainteresowany. – Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice. To silny klub. Wierzę, że będę ważną częścią jego historii.”

Ukrainiec to pierwszy w tym okienku transferowym napastnik, którego jak dobrze wiemy, Lech Poznań bardzo potrzebuje. Do tej pory Lech zakontraktował dwóch zawodników i byli to obrońcy.

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi