Ekstraklasa: Lider znowu zwycięski. Druga z rzędu porażka Śląska

Piast Gliwice

W drugim piątkowym meczu 10 kolejki Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przegrał przed własną publicznością z liderem Piastem Gliwice 1:2.

Goście z Gliwic pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu.Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Patricka Mraza z rzutu wolnego, piłkę do siatki wpakował Hebert. Wrocławianie zdołali doprowadzić do remisu w drugiej połowie za sprawą Kamila Bilińskiego, jednak kilka minut później Piast ponownie wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Urosa Koruna. Tym samym Piast Gliwice odniósł już ósme zwycięstwo w sezonie, z czego trzecie na wyjeździe, natomiast Śląsk przegrał drugi mecz z rzędu i drugi przed własną publicznością.

W następnej kolejce Piast zagra u siebie z Wisłą Kraków, natomiast Śląsk zagra derbowe spotkanie na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (1:2) – 25.09.2015 (20:30)
Gol 44′ Hebert (0:1)
Gol 59′ K.Biliński (1:1)
Gol 63′ U.Korun (1:2)