Ekstraklasa: Lider wygrał we Wrocławiu

Śląsk ma już 13 punktów

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Cracovię 2:1. Wszystkie dzisiejsze bramki były bardzo ładne, ale ostatnia już powinna być najlepsza całej kolejki. Dramaturgia do ostatniej sekundy!

Wynik meczu w 29. minucie otworzył Robert Pich po bardzo ciekawym rozegraniu rzutu rożnego. W 71. minucie wyrównał Rubio, a wynik meczu w 86. minucie ustalił Mateusz Cholewiak. 29-letni pomocnik, który na placu gry pojawi się dwanaście minut wcześniej, najpierw sprintem wyprzedził obrońcę gości, a później strzałem z około 25 metrów pokonał bramkarza Cracovii. W ostatniej minucie sędzia musiał skorzystać z wideo-weryfikacji po tym jak piłka uderzyła w polu karnym piłkarza gospodarzy, jednak arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki. Po obejrzeniu powtórek pan Daniel Stefański zakończył spotkanie. Nie byłoby takich emocji, gdyby kilka chwil wcześniej podopieczni Vitezslava Lavicki wykorzystali kontratak, gdzie w sytuacji 2:1 Płacheta zachował się jak rasowy napastnik.

W następnej serii spotkań Pasy podejmować będą Arkę Gdynia, a klub z Dolnego Śląska zagra w Gdańsku z Lechią.

5. kolejka PKO BP Ekstraklasy, 17.08.2019, godz. 15:30
Śląsk Wrocław – Cracovia 2:1 (1:0)
Robert Pich 29′, Mateusz Cholewiak 86′ – Rubio 71′
żółte kartki: Michał Chrapek, Przemysław Płacheta – Rubio, Janusz Gol

składy:

Śląsk: Matus Putnocky – Łukasz Broź, Wojciech Golla, Israel Puerto, Dino Stiglec, Jakub Łabojko, Michał Chrapek (89′ Adrian Łyszczarz), Lubambo Musonda (74′ Mateusz Cholewiak), Robert Pich, Przemysław Płacheta, Erik Exposito (82′ Daniel Szczepan)

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Oleksiej Dytyatev, David Jablonsky, Diego Ferraresso, Mateusz Wdowiak (46′ Rubio), Janusz Gol, Sylwester Lusiusz (88′ Daniel Pik), Pelle van Amersfoort (85′ Filip Piszczek), Sergiu Hanca, Rafael Lopes