Ekstraklasa: Lechia wygrywa w Lubinie i walczy o podium

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W 31. kolejce Ekstraklasy zmierzyły się drużyny aspirujące do trzeciego miejsca na koniec sezonu. Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Lechią Gdańsk 1:2. Bramkę spotkania zdobył strzałem z przewrotki Flavio Paixao.

Obie drużyny w pięciu ostatnich spotkaniach nie zaznały smaku porażki. Gospodarze w przypadku wygranej mieli szansę na wskoczenie na podium Ekstraklasy. Ten plan pokrzyżował im w 30. minucie napastnik gości Grzegorz Kuświk, który pokonał Polacka i wyprowadził Lechię na prowadzenie. Zagłębie odpowiedziało w drugiej połowie i Janoszka wyrównał stan rywalizacji. W 69. minucie padło rozstrzygnięcie, a po zamieszaniu w polu karnym Lubinian piłkę w siatce umieścił Flavio Paixao. Zrobił to w sposób bardzo efektowny, gdyż uderzył przewrotką. Zagłębie próbowało odpowiedzieć, lecz na posterunku był bramkarz gości Milinković-Savić i to Lechia wygrała pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1), Stadion Zagłębia (Lubin)

0:1 – Kuświk 30′

1:1 – Janoszka 60′

1:2 – F. Paixao 69′

sędzia: T. Musiał