Ekstraklasa: Cracovia Kraków – Korona Kielce – live

Przed nami pierwsze spotkanie w ramach 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasa. Piętnasta w tabeli Cracovia Kraków na własnym stadionie podejmuje trzynastą Koronę Kielce. Oba zespoły w obecnym sezonie nie mają na koncie zwycięstw. Zatem zapraszamy na relację na żywo na portalu pilkarskiswiat.com.

Cracovia Kraków – Korona Kielce 2:1 (1:0)
Dialiba 38′ Budziński 90+5′ – Trytko 79′

I połowa:

1′ – mecz rozpoczęli zawodnicy Korony Kielce.
3′ – dośrodkowanie Pawła Golańskiego, lecz piłkę łapie Krzysztof Pilarz.
5′ – pierwsza groźna sytuacja gości, Jacek Kiełb lewą nogą uderzył blisko słupa.
10′ – dobre dośrodkowanie obrońcy Deleu, ale futbolówka nie dotarła do Dariusz Zjawińskiego.
13′ – pomocnik Korony Jacek Kiełb dośrodkował w pole karne, piłkę złapał jednak Krzysztof Pilarz.
16′ – wrzutka Łukasza Zejdlera, niestety piłka nie dociera do partnera.
17′ – strzał Markovicia, jednak w środek bramki dlatego Pilarz nie miał żadnych problemów.
21′ – kolejne niedokładne dośrodkowanie w pole karne, tym razem Dariusz Zjawiński.
23′ – fatalne uderzenie Bartosza Rymania, daleko od bramki.
26′ – strzał Dariusz Zjawińskiego z 30. metra, piłkę łapie Cerniauskas.
29′ – znowu Dariusz Zjawiński próbował strzałem głową pokonać bramkarza gości.
32′ – ostry faul Jacka Kiełba w środkowej strefie boiska na Deleu.
34′ – Pomocnik Cracovii Kraków starał się przedrzeć w pole karne, jednak Ouattara wybił piłkę.
36′ – do tej pory, oba zespoły oddały po jednym celnym strzale.
37′ – żółta kartka dla Pawła Sobolewskiego, który faulował Damiana Dąbrowskiego.
38′ – bramka dla Cracovii Kraków, a strzelcem jest Senegalczyk Dialiba. Asystę zaliczył Marcin Budziński.
42′ – Marcin Budziński uderzył na bramkę Cerniauskasa, lecz golkiper złapał piłkę.
43′ – z boiska zszedł Paweł Sobolewski, który jest kontuzjowany, a na murawie pojawił się Aankour.
45′ – ostry wślizg Pawła Golańskiego w Łukasza Zejdlera kończy się żółtym kartonikiem.
45′ – Paweł Gil zakończył pierwszą połowę.

II połowa:

46′ – drugą część meczu rozpoczęli gospodarze.
49′ – fatalny strzał Brazylijczyka Leandro, piłka ląduje w trybuny.
51′ – Bartosz Rymaniak chciał uruchomić podaniem ofensywę Cracovii, jednak kielczanie blokuja jego zagranie.
55′ – Senegalczyk Dialiba oddał niecelny strzał w stronę bramki bronionej przez Cerniauskasa.
58′ – Vanja Marković bardzo źle uderzeł, piłka pofrunęła wysoko w trybuny.
59′ – Paweł Jaroszyński zszedł z boiska, na boisku zameldował się Sebastian Steblecki.
60′ – Michał Janota opuścił murawę, natomiast na boisko wszedł Chiżniczenko.
63′ – defensywny pomocnik Korony Kiryło Petrov sfaulował Dialibe i otrzymał żółtą kartkę.
65′ – strzał w polu karnym Marcina Budzińskiego, lecz wprost w bramkarza.
67′ – z ponad 30. metrów rzut wolny wykonał Marcin Budziński, ale Cerniauskas pewnie wypiąstkował piłkę.
69′ – wyborna sytuacja Dariusza Zjawińskiego, w akcji sam na sam lepszy okazał się golkiper Korony Kielce.
73′ – znów Dialiba w polu karnym szukał kolegi, ale piłka trafia w ręce bramkarza.
76′ – niezły strzał obok słupka Marcina Budzińskiego.
77′ – rzut karny dla Korony Kielce po ręce Stebleckiego!!!
79′ – Gool. Przemysław Trytko pokonał Krzysztofa Pilarza po rzucie karnym.
84′ – Marcin Budziński był bliski zdobycia bramki, jednak uderzył nad poprzeczką.
86′ – Na murawie pojawił się Bartosz Kwiecień, który zmienia Petrova.
88′ – Przemysław Kita zameldował się na murawie.
89′ – przed polem karnym rzut wolny dla Cracovii, ale Budziński zbyt lekko strzelił na bramkę.
90′ – Gool. Z rzutu wolnego idealnie dorzucił Łukasz Zejdler do niepilnowanego w polu karnym Marcina Budzińskiego. Popularny “Budzik” dał trzy punkty “Pasom”.

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński (Sebastian Steblecki)- Deleu, Adam Marciniak, Damian Dąbrowski, Łukasz Zejdler, Marcin Budziński – Boubacar Diabang Dialiba, Dariusz Zjawiński

Korona: Vytautas Cerniauskas – Piotr Malarczyk, Boliguibva Ouattara, Leandro, Paweł Golański – Paweł Sobolewski (Aankour), Kyryło Petrov (Kwiecień), Vanja Marković, Michał Janota (Chiżniczenko), Jacek Kiełb – Przemysław Trytko