Eintracht traci kolejną ważną postać

źródło: https://www.weltfussball.de/

Wczoraj informowaliśmy, że Adi Hütter po sezonie zamieni Eintracht na Borrusię Mönchengladbach. To jednak nie jedyna ważna postać, która opuści w najbliższym czasie szeregi rewelacji Bundesligi. Dziś dowiedzieliśmy się, że wraz z Hütterem odejdzie dyrektor sporotowy – Fredi Bobic.

Ten sezon jest dla Eintrachtu najlepszym w rozgrywkach Bundesligi od początku XXI wieku. Duży wkład w tak znakomitą postawę zespołu mają trener Adi Hütter i dyrektor sportowy Fredi Bobic. Mogłoby się zatem wydawać, iż to początek wejścia klubu na wysokie obroty na długie lata, z tymi samymi ludźmi u steru. Ta piękna dla kibiców Eintrachtu wizja nie zostanie jednak zrealizowana. W przeciągu dwóch dni okazało się, że dwaj ojcowie tegorocznego sukcesu odejdą po trwającym sezonie.

Świetna postawa klubu z Frankfurtu powoduje jednak, że już od kilku tygodni zainteresowanie osobami Hüttera i Bobica było całkiem spore. Ten pierwszy trafi do Borrusi Mönchengladbach, a spekulacje na temat tego drugiego mówią z kolei o Herthcie Berlin, w której potrzebne są osoby pokroju Bobica, które zaprowadziłyby zespół we właściwe miejsce, nawet do Ligi Mistrzów, do której zmierza pewnym krokiem Eintracht.

Warto dodać, że Bobic w klubie z Berlina występował również jako piłkarz, w latach 2003 – 2005. Był również związany z takim ekipami jak VFB Stuttgart i Borussia Dortmund. To w barwach tych pierwszych został w sezonie 1995/1996 królem strzelców Bundesligi. W czasie swojej kariery piłkarskiej 37-krotnie grał też w narodowych barwach.

Karierę działacza piłkarskiego Bobic rozpoczął w dosyć nietypowym miejscu, albowiem w bułgarskim Chernomorets 1919 Burgas, gdzie był prezesem. W 2010 roku wrócił jednak do ojczyzny, w której dwukrotnie był dyrektorem sportowym VFB Stuttgart(2010 – 2013 oraz 2013 – 2014). Na początku czerwca 2016 roku objął posadę dyrektora sportowego Eintrachtu, z która niedługo się rozstanie.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *