Efektywnie ale nie efektownie. Legia w 2. rundzie eliminacji LM

eurosport.com

Legia Warszawa wygrała z Cork City 3:0 w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i awansowała do drugiej fazy kwalifikacji. Bohaterem spotkania był Miroslav Radović, który wykorzystał rzut karny i zaliczył asystę.

Bardzo szybko bo już w 5 minucie zrobiło się gorąco pod bramką Legii. Do prostopadłej piłki posłanej za plecy obrońców ruszył Keohane, ale fantastycznie przed linią pola karnego interweniował Malarz. Na groźną sytuację Cork City odpowiedzieli gospodarze. Po dośrodkowaniu
z rzutu rożnego mocny strzał oddał Kante, ale piłka poszybowała nad bramką gości. W 27. minucie bardzo dobrą piłkę za linię obrony posłał Wieteska, Cafu zgrał futbolówkę do Kante i napastnik Legii bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza gości.

Do przerwy bez fajerwerków

Cork City mogło bardzo szybko odpowiedzieć na trafienie gospodarzy, ale aktywny tego dnia Keohane strzelił minimalnie niecelnie. Legia kontrolowała wydarzenia na boisku, ale nie potrafiła wykorzystać przewagi w posiadaniu piłki i Legioniści udali się do szatni
z jednobramkową zaliczką.

Ospały Mistrz Polski

Drugą połowę lepiej mogła zacząć Legia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Wieteska, ale jego strzał obronił Cherrie. Warszawiacy mieli problemy ze stworzeniem dobrej okazji bramkowej. Zespół gości nie myślał o tym żeby zaatakować większą liczbą piłkarzy i konsekwentnie bronił dostępu do własnej bramki. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania zespół z Irlandii ruszył do ataku, ale bardzo szybko nadział się na kontratak. Piłkę przed polem karnym przyjął Radović i wbiegł z nią w pole karne. Obrońca rywali sfaulował kapitana Legii i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Waleczni Irlandczycy

Kwadrans przed końcem w sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Vesović, a kilka minut później groźną akcję 6 na 4 przerwał Remy. Irlandczycy walczyli do końca, ale brakowało im zarówno wykończenia jak i ostatniego podania. Goście odsłonili się na kontrataki i po jednej z szybkich akcji Legii bliski gola był Radović, ale nie zdołał dotrzeć do piłki zagranej przez Carlitosa. Już w następnej akcji Hiszpan cieszył się z gola. Były gracz Wisły otrzymał podanie od Radovicia, minął obrońcę i pokonał bramkarza rywali. Trzeci gol kompletnie podciął skrzydła gościom i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Legii.

Legia Warszawa – Cork City 3:0 (1:0)  dwumecz 4:0 – Awans:Legia Warszawa

Strzelcy: Kante 27′, Radović 73′, Carlos Lopez 89′

Legia: Malarz – Wieteska (Antolić 69′), Astiz, Remy, – Nagy, Kucharczyk (Hlousek 45′), Mączyński, Cafu, Vesović – Radović, Kante (Carlos Lopez 65′)

Cork: Cherrie – Beattie (Kane 79′), Delaney, McLoughlin, Griffin – McCormack, Buckley, Keohane – Sheppard, Cummins (O’Hanlon 79′), McNamee (Sadlier 79′)