Edinson Cavani zaakceptował nałożone na niego sankcje dyscyplinarne

manutd.com

Edinson Cavani zaakceptował zawieszenie przez Angielską Federację Piłkarską (FA) wynoszące trzy mecze za użycie rasistowskiego określenia.

33-letni Urugwajczyk posłużył się słowem „negrito” w poście na Instagramie po wygranej z Southampton (3:2) w listopadzie. Wiadomość po chwili została przez niego usunięta i wytłumaczył, że miał to być wyraz szczególnego uczucia do przyjaciela.

Związek wytłumaczył, że komentarz był niewłaściwy, obraźliwy i niezgodny z przepisami. Urugwajczyk prócz zawieszenia otrzymał karą 100 tysięcy funtów. – Akceptuję sankcje dyscyplinarne, wiedząc, że nie znam zwyczajów języka angielskiego choć nie podzielam tego punktu widzenia – przekazał napastnik “Czerwonych Diabłów”.

– Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że zawsze szukam radości i przyjaźni. Doceniam niezliczone wyrazy wsparcia. Moje serce jest spokojne, ponieważ wiem, że zawsze wyrażałem się zgodnie z moją kulturą i sposobem życia. Przesyłam wszystkim szczere uściski – zakończył Cavani. Tym samym piłkarz nie weźmie udziału w dzisiejszym starciu z Aston Villą (godz. 21:00), półfinale Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City (06.01.) oraz Pucharze Anglii z Watfordem (09.01).


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *