Dyrektor medyczny o kontuzji Edena Hazarda

Hazard

thesun.co.uk

W hiszpańskim programie “El Transistor” o Edenie Hazardzie porozmawiano z dyrektorem Deyre Medical Center, Dr. Jose Gonzalezem. Belg opuści nie tylko dzisiejszy mecz w Doniecku, ale i przynajmniej dwa kolejne mecze w lidze.

Przewiduje się, że czas nieobecności skrzydłowego “Los Blancos”, to przynajmniej 14 dni. Eden Hazard w barwach Realu Madryt rozegrał 28 z 65 meczów. W dotychczasowym dorobku ma na koncie trzy bramki i cztery asysty. Od przybycia do Hiszpanii ośmiokrotnie mierzył się z kontuzją.

Dr. Jose Gonzalez komentuje, że istnieją dwa typy urazów mięśniowych: poprzez mechanizm pośredni i bezpośredni. Te, które zostały wytworzone przez cios, są łatwiejsze do odzyskania. Z drugiej strony, jeśli uraz jest spowodowany mechanizmem wewnętrznym, bez ingerencji drugiej osoby, czyli na przykład wyścigiem biegowym, to trwa dłużej. Często następuje wtedy rozerwanie mięśni.

Dyrektor medyczny zapytany, czy Hazard może podzielić los Robbena lub Woodgate’a, zapewnia, że Belg jest silnym graczem, który nigdy wcześniej nie odnosił takich kontuzji. Uważa, że to, co się z nim dzieje, to efekt gry w nowym kraju, nowe zwyczaje i niepokój, który generuje napięcia, bo wszyscy czekają na sukces. Dr. Gonzalez uważa, że właśnie to napięcie wytwarza większą szansę na odniesienie kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x