Dwaj zawodnicy Arsenalu nie zagrają przez miesiąc

bleacherreport.com

W wywiadzie dla angielskiej prasy Arsene Wenger poinformował o kontuzjach dwóch zawodników swojego zespołu. Francuski szkoleniowiec powiedział, że przez najbliższy miesiąc na boisku nie zobaczymy Alex’a Oxlade-Chamberlaina i Theo Walcotta.

W rozmowie z brytyjskimi dziennikarzami Wenger przyznał, że obaj zawodnicy przeszli już szczegółowe badania i niestety nie będą w stanie wystąpić w kilku nadchodzących spotkaniach.

Zarówno Oxlade-Chamberlain jak i Walcott doznali urazu podczas wtorkowego meczu Capital One Cup z Sheffield Wednesday, po którym w Londynie krytykowano każdego winnego porażki z osobna. Arsenal przegrał mecz 0:3, dwóch zawodników zeszło z boiska z kontuzją, a cały zespół prezentował wybitnie słabą dyspozycję.

Oxlade-Chamberlain wyszedł na boisko w pierwszej jedenastce, ale musiał opuścić plac gry po zaledwie pięciu minutach z powodu urazu ścięgna udowego. Zmienił go Theo Walcott, który po czternastu minutach również był zmuszony do zejścia z murawy. 26-latek zmagał się z problemami z łydką.

– Obaj przeszli szczegółowe badania i złe informacje niestety się potwierdziły. Wypadli z gry na około miesiąc – poinformował Wenger. Dwójki Anglików zabraknie w spotkaniach ligowych ze Swansea i z odwiecznym rywalem “Kanonierów” Tottenhamem oraz w spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Mają powrócić do treningów po przerwie na mecze reprezentacji, czyli pod koniec listopada.

Z urazem mięśniowym zmaga się również Walijczyk, Aaron Ramsey. 24-latek ma powrócić do gry mniej więcej w tym samym czasie co Oxlade-Chamberlain i Walcott.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus