Dwa tercety Polaków spadają z ligi

Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Niedziela okazała się dniem bardzo pechowym dla Polaków reprezentujących barwy włoskiego Spal oraz tureckiego Ankaragucu. Oba kluby spadły z najwyższych klas rozgrywkowych w swoich krajach. Tym samym z Serie A i Super Lig pożegnało się aż 6 Polaków.

Gol Jaromira Zmrhala w doliczonym czasie gry meczu Brescia – Spal, przypieczętował spadek gości do rozgrywek Serie B. Zespół prowadzony przez Di Bagio po 34. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 19. punktów na koncie. Do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 14. punktów, a do rozegrania pozostały 4. kolejki. Tym samym z najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech spadło trzech Polaków. Będący na wypożyczeniu z Atalanty – Arkadiusz Reca, Thiago Cionek i Bartosz Salamon. Po zakończeniu sezonu Reca wróci do Bergamo, zaś pozostali Polacy będą najprawdopodobniej szukać nowych pracodawców.

Występy polskich zawodników w tym sezonie Serie A w barwach Spal: Mecze/Gole/Asysty/Minuty

Thiago Cionek – 27/-/2/2.075

Arkadiusz Reca – 24/-/2/1.846

Bartosz Salamon – 4/-/-/151

Niedziela okazała się także pechowa dla Polaków występujących w Turcji. A mianowicie Ankaragucu, którego barwy reprezentują Michał Pazdan, Daniel Łukasik i Konrad Michalak, przegrał 0:1 z Antalyaspor i spadł z ligi. Na kolejkę przed końcem rozgrywek zespól prowadzony przez Ibrahima Uzulmeza ma 6. punktów starty do miejsca gwarantującego utrzymanie. Po zakończeniu rozgrywek tureckiej ekstraklasy, Łukasik i Michalak powrócą do klubów, z których zostali wypożyczeni (Lechia Gdańsk i Akhmat Grozny). Michał Pazdan najprawdopodobniej poszuka nowego klubu. Jak sam deklarował, chciałby pozostać w Turcji.

Występy polskich zawodników w tym sezonie Super Lig w barwach Ankaragucu: Mecze/Gole/Asysty/Minuty