Duże wzmocnienie Legii Warszawa! Benjamin Verbić już jutro na testach medycznych

Verbić

Benjamin Verbić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Paweł Gołaszewski z tygodnika “Piłka Nożna” podaje, że Benjamin Verbić ma jutro stawić się na testach medycznych przed dołączeniem do Legii Warszawa.

To może być świetny ruch transferowy nadal aktualnego mistrza Polski. Benjamin Verbić nie jest zawodnikiem przypadkowym. Słoweniec zagrał już w swojej reprezentacji blisko czterdzieści razy, w tym także przeciwko Polsce. Był już zawodnikiem takich solidnych klubów jak: słoweńskie NK Celje, FC Kopenhaga, czy ostatnio Dynamo Kijów. Gdziekolwiek nie grał, zawsze był ważnym zawodnikiem w drużynie.

Benjamin Verbić może grać na wielu ofensywnych pozycjach, ale jego ulubionym miejscem na boisku jest lewe skrzydło. Legia Warszawa ma tam deficyt dobrych zawodników. Po zimowym odejściu Luquinhasa nie uzupełniono składu zawodnikami mogącymi występować na tej pozycji. W ostatnich meczach Aleksandar Vuković próbował wystawiać tam Rafaela Lopesa i Macieja Rosołka, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Słoweniec ma być wyraźnym wzmocnieniem.

Sprowadzenie zawodnika nie byłoby możliwe bez trudnej sytuacji na Ukrainie. Zawodnicy tamtejszych klubów uciekali z kraju ze względu na rosyjską agresję militarną. Verbić postąpił podobnie jak zdecydowana większość zagranicznych zawodników występujących w lidze ukraińskiej i postanowił udać się w bezpieczne miejsce.

Na razie nie wiemy, na jakich warunkach 28-latek przejdzie do Legii Warszawa. Najprawdopodobniejszą opcją wydaje się wypożyczenie, jednak nie możemy przesądzić także transferu definitywnego. Faktem pewnym jest za to, że Słoweniec już jutro stawi się na testach medycznych przy Łazienkowskiej 3.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.