Dudek: Media i kibice chcieli zwolnienia Sousy, największy zawód muszą czuć piłkarze

Paulo Sousa

źródło: laczynaspilka.pl

– Paulo Sousa nie ma fanów w naszym kraju. Nikt nie lubi być porzucany, a on nas porzucił. Gdyby rozstanie wyszło od nas, czyli od PZPN, to my mielibyśmy satysfakcję – zauważa Jerzy Dudek w “Przeglądzie Sportowym”.

Były selekcjoner reprezentacji Polski zszokował wszystkich, kiedy zadzwonił do Cezarego Kuleszę i poprosił o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Kilka dni później na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu PZPN zdecydowano o rozstaniu z Portugalczykiem, a ten zapłaci dodatkowo około dwóch milionów złotych.

Dla wielu sabotażem był mecz z Węgrami (1:2), który decydował o naszym potencjalnym rozstawieniu w barażach o mistrzostwa świata w Katarze. – Media i kibice chcieli zwolnienia Sousy. Później pojawiła się informacja o możliwym odejściu Portugalczyk i ci sami, którzy chcieli jego zwolnienia, byli zaskoczeni i pytali „jak można zostawić zespół w takim momencie?”. Wyszło kuriozalnie, ale największy zawód muszą czuć piłkarze – twierdzi były golkiper Liverpoolu i Realu Madryt w “PS”.

– Na rynku codziennie pojawiają się nowe nazwiska. Jeszcze nie tak dawno zagraniczna opcja nie wchodziła w grę. Doświadczenia z Paulo Sousą są fatalne i wydaje się, że z trenera spoza naszego kraju przynajmniej na jakiś czas się wyleczyliśmy. Tymczasem coraz więcej trenerów daje sygnał, że chętnie naszą kadrę poprowadzi. Czytałem już o Dicku Advocaacie, Slavenie Biliciu, Jürgenie Klinasmannie, Avramie Grancie, czy moim koledze z Realu Madryt – Fabio Cannavaro – wymienia.

– Trzeba się zastanowić, który z polskich szkoleniowców umiałby ustawić ten zespół, dotrzeć do piłkarzy, a w szczególności do Roberta Lewandowskiego. Robert ma ogromny wpływ na grę naszej reprezentacji, a dotąd zabrał głos na temat Sousy tylko przez swoją rzeczniczkę. Czekam, aż sam się o tym wypowie – kończy.

źródło: Przegląd Sportowy /


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.