Patryk Klimala

celticbible.com

Patryk Klimala (Celtic) zdobył dwie bramki w wygranym 3:1 meczu towarzyskim z Hibernian FC.

Była 78. minuta meczu, kiedy Patryk Klimala „ukradł” gola koledze z drużyny. Leigh Griffiths popisał się świetną indywidualną akcją. Przedryblował kilku zawodników i przeniósł piłkę nad bramkarzem. Ta leciał do pustej bramki, ale Polak postanowił ją dobić. Szkockie media określiły tą sytuację czystym złodziejstwem. Na drugą bramkę 21-latka musieliśmy poczekać 5. minut. Tym razem pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem głową.

Patryk Klimala w ostatnich tygodniach prezentuje dobrą formę. Za spotkanie z Hibernian także zebrał wiele pozytywnych opinii. Zawodnika urodzonego w Świdnicy pochwalił trener zespołu, Neil Lennon.

Patryk znów ciężko pracował. Są aspekty, które musi poprawić, ale widać ogromną zmianę w jego zachowaniu i grze. Widać, że przyzwyczaja się do brytyjskiego stylu gry, który bardzo różni się od polskiego. Jesteśmy zadowoleni z jego postawy i tego, jak chce się rozwijać. Przybycie do nowego środowiska może być trudne, ale jest uparty, chce się zmieniać – powiedział.

Celtic 2:1 Hibernian – Patryk Klimala 78′

Celtic 3:1 Hibernian – Patryk Klimala 83′