Dublet Benzemy, hat-trick Bale’a. Debiut Zidane’a na piątkę!

marca.com

W meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division Real Madryt rozbił Deportivo La Coruna aż 5:0. Bohaterem spotkania został Gareth Bale, który zdobył 3 gole. Pościg za Atletico i Barceloną wciąż trwa.

Od ostatniego meczu z Valencią wiele zmieniło się w szeregach “Los Blancos“. Florentino Perez zawiedziony poczynaniami Rafy Beniteza zwolnił go a na jego miejsce mianował legendę Realu, czyli Zinedine’a Zidane’a.

Od początku dominował stołeczny klub. Efekty przyszły już w pierwszym kwadransie gry. Rzut rożny wykonywany przez Kroosa dotarł do Ramosa a ten zgrał ją do Benzemy. Francuz instynktownie piętką skierował ją do siatki gości.

7 minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Carvajal dośrodkował w pole karne a tam czyhał bale, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce Deportivo.

Po przerwie Real prowadził już 3:0. I znów autorem trafienia był Bale. Walijczyk tym razem otrzymał podanie od Cristiano Ronaldo i mierzonym strzałem wpakował futbolówkę do siatki Luxa.

W 63. minucie Bale skompletował hat-tricka. Toni Kroos dośrodkował z rzutu rożnego a tam był Walijczyk, który po  raz drugi tego wieczoru zdobył gola po główce.

Dzieła zniszczenia dopełnił w końcówce Benzema. Kontrę Realu rozpoczął Jese i po chwili zagrał do niepilnowanego Ronaldo. Portugalczyk miał spore problemy z opanowaniem piłki i ta została mu wybita spod nóg, jednak zza jego pleców wyłonił się Benzema, który strzałem od poprzeczki zdobył swoją drugą i ostatnią bramkę w tym meczu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real Madryt wciąż depcze po piętach Atletico i FC Barcelonie. Obecnie podopieczni Zidane’a plasują się na 3. miejscu z dorobkiem 40. punktów, zaś Deportivo znajduje się na 9. pozycji z 27. “oczkami” na koncie.

Real Madryt 5:0 Deportivo La Coruna, 9.01.2015 r., godz. 20:30, Santiago Bernabeu, Madryt.

1-0, Benzema (15′)

2-0, Bale (22′)

3-0, Bale (49′)

4-0, Bale (63′)

5-0, Benzema (90′)