Dotychczasowo znane stroje europejskich ekip

Twitter: Manchester City

Końcówka sezonu, więc kilka zespołów już zdecydowało się na opublikowanie swoich nowych strojów na sezon 23/24.

Pierwszym zespołem jest Liverpool, który zdecydował się na bardzo prosty design. “The Reds” rzadko decydują się na różne dziwactwa. Jedynym elementem przykuwającym uwagę jest kołnierz. Biały, owalny kołnierz nawiązuje do starych lat, gdzie taki rodzaj kołnierzyka był charakterystyczny dla tej ekipy.

Zostajemy w Anglii, gdzie koszulki zaprezentował Manchester City. Puma także zdecydowała się na klasyczne koszulki. Widzimy paski w różnych odcieniach niebieskiego, z daleka niewidoczne, a także znów przykuwający uwagę kołnierzyk. Te paski nawiązują do architektury Etihad Stadium oraz koszulek z sezonu 03/04.

Przenosimy się do Niemczech, gdzie mamy największe kontrowersje. Bayern odchodzi od klasycznych czerwonych koszulek, okazjonalnie czerwono-białych lub czerwono-niebieskich. W nowych domowych koszulkach dominuje biel, a czerwień jest tylko dodatkiem. Nowość dla Bawarczyków, jednak znów w koszulce widać prostotę. Uczucia są mieszane.

Ostatnią przedstawioną drużyną jest Juventus. “Stara Dama” zdecydowała się na motyw zebry. Turyńska ekipa zadebiutowała w nowych strojach w meczu z Cremonese i wystąpi w nich przez całą następną kampanię. Jest to jeden z najodważniejszych projektów nadchodzącego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.