Doniesienia: Bale może zostać w Premier League. Ma warunek

Gareth Bale

Zdjęcie: Sky Sports

Wypożyczenie Garetha Bale’a z Realu Madryt do Tottenhamu Hotspur z jednej strony było ulgą dla “Królewskich”, z drugiej rodzi problem na następny sezon.

Walijczyk ostatnio notuje coraz lepsze występy w Premier League. W ostatnich dwóch meczach zaliczył dwie bramki i dorzucił dwie asysty. Wydaje się zatem, że 31-latek wreszcie odżywa u boku Jose Mourinho. A to z kolei daje mu podstawy, by pozostać w Tottenhamie na kolejny sezon.

Tworzy się jednak problem finansowy. Przy okazji wypożyczenia ustalono, że obydwie strony podzielą się pensją Bale’a i będą płacić po połowie. Zdaniem mediów to nie jest byle jaka kwota, bo w całości wynosi 30 mln euro brutto. Skrzydłowy ma kontrakt z “Królewskimi” ważny do 2022 roku. I nie zamierza schodzić ze swojego wynagrodzenia. Więc jeżeli Real nie dogada się z Tottenhamem, to kolejne wypożyczenie będzie na podobnych warunkach lub przez rok jeszcze Bale zostanie w Madrycie. Tyle, że wątpliwe jest, by regularnie grał.

Płace Bale’a na pewno są sporym obciążeniem dla Hiszpanów. Sprawę rozwiązałaby jedynie sprzedaż Garetha, lecz tu z kolei wątpliwe, by Tottenham był w stanie zaoferować podobne zarobki 31-latkowi. A rozwiązanie umowy nie likwiduje problemu Realowi.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *