sport1.de

W nowym 2017 roku bardzo dobre noty za swoje występy w barwach FC Koeln zbiera nasz rodak Paweł Olkowski. Poprzedni rok niestety nie był dla Polaka udany lecz  ten  może być dla naszego zawodnika przełomowy. W dotychczasowych dwóch meczach swojej drużyny wystąpił w obu spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym i spisywał się bardzo dobrze, po ostatnim spotkaniu wygranym  6:1 z SV Darmstadt Olkowski zaliczył asystę.

Szansę dla Olkowskiego wygenerował los,  gdyż na początku grudnia główny rywal na prawej stronie drużyny FC Koeln  Marcel Risse doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego i najpewniej wypadł do końca sezonu. Peter Stoeger szkoleniowiec obecnie siódmej siły Bundesligi mógł sprowadzić kogoś w zastępstwo za Risse, jednak zaufał Polakowi a on odpłaca się mu tym co najlepsze czyli dobrą grą.

Wszystko wskazuje na to że, występy  Pawła za naszą zachodnią granicą nie przejdą uwadze selekcjonerowi naszej kadry Adamowi Nawałce ,  który zresztą prowadził go w Górniku Zabrze i zna jego możliwości. Na pewno też na korzyść dwudziestosześciolatka działa fakt , iż w słabej dyspozycji znajduje się Jakub Błaszczykowski który nie potrafi przekonać do siebie w ostatnim czasie  trenera VFL Wolfsburg  Valériena  Ismaëla.

W najbliższą sobotę 4 lutego FC Koeln Pawła Olkowskiego podejmie na własnym stadionie drużynę Jakuba Błaszczykowskiego VFL Wolfsburg , może to być ciekawa konfrontacja naszych zawodników.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.