NA GORĄCO

Długa lista nieobecnych na mecz z Meksykiem

12 listopada 2017, 10:55 | Foto: pilkarskiswiat.com | Autor: Bartłomiej Wrzesiński
Długa lista nieobecnych na mecz z Meksykiem
Polska Piłka
0

Przez sztab reprezentacji Polski poniedziałkowe spotkanie towarzyskie z Meksykiem traktowane jest jako szansa dla zmienników. Z tego powodu liczba zawodników, którzy nie zagrają w Gdańsku, jest coraz większa.

Wczoraj podjęto decyzję o zmniejszeniu kadry na mecz o pięciu zawodników. Są to Robert Lewandowski, Kamil Glik, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak i Artur Boruc. Absencji “Lewego” i Boruca można było się spodziewać. Ten pierwszy wciąż narzeka na uraz, przez który w piątek nie zagrał z Urugwajem. Boruc z kolei zakończył reprezentacyjną karierę, przez co logicznym jest, że z Meksykiem nie zagra. Adam Nawałka zadecydował o odpoczynku Glika, Grosickiego i Krychowiaka. Ci zawodnicy regularnie występują w klubach, sztab reprezentacji chce zminimalizować ryzyko jakiejkolwiek kontuzji.

Dzisiaj do grona nieobecnych dołączył Michał Pazdan. Obrońca Legii z powodu urazu stawu skokowego odniesionego w ligowym meczu z Pogonią Szczecin, nie zagrał w piątek. Lekarz kadry Jacek Jaroszewski sygnalizował możliwość występu Pazdana w meczu z Meksykiem. Ostatecznie zadecydowano o odesłaniu piłkarza Legii do klubu, gdzie będzie kontynuował leczenie.

Pełna ubytków będzie również kadra Meksyku. Najpierw z powodów rodzinnych zgrupowanie opuścił Jesús Corona (FC Porto), a wczoraj ogłoszono, że w poniedziałkowym spotkaniu z powodu urazu nie zagrają dwaj chyba najbardziej rozpoznawalni piłkarze reprezentacji Meksyku: Javier Hernández (West Ham United) i Héctor Herrera (FC Porto). Do tego grona dołączył kontuzjowany także Edson Álvarez (Club de Fútbol América).

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi