twitter.com/BBCSport

W rewanżowym meczu barażowym eliminacji Mistrzostw Świata 2018, Szwajcaria zremisowała z Irlandią Północną 0:0. Oznacza to że Helweci zagrają na Mundialu, ponieważ w pierwszym meczu na wyjeździe wygrali 1:0.

Już po upływie trzech minut goście powinni wyjść na prowadzenie. Świetny strzał Chrisa Brunta sprzed pola karnego z największym trudem obronił Yann Sommer. Chwilę później odpowiedzieli Szwajcarzy. Z prawej strony dośrodkowywał Xherdan Shaqiri, a Haris Seferovic uderzył tuż obok bramki. Było widać, że gracz Stoke był dziś bardzo aktywny i sam mógł zdobyć bramkę w 23. minucie. Wtedy zszedł do lewej nogi, uderzył, ale świetną interwencją popisał się Michael McGovern. Bramkarz irlandzki rozgrywał świetne zawody, o czym świadczy jego kolejna interwencja po mocnym strzale Stevena Zubera, do którego podawał Granit Xhaka.

W drugiej połowie to Irlandczycy z północy dyktowali grę i powinni wyjść na prowadzenie w 60. minucie. Conor Washington świetnie zagrał w pole karne, ale George Saville uderzył zbyt słabo by pokonać bramkarza. Helweci groźną akcję stworzyli dopiero pod koniec spotkania. Denis Zakaria świetnie podał do Harisa Seferovića, ale napastnik Benfiki fatalnie przestrzelił w stuprocentowej sytuacji. W doliczonym czasie Irlandczycy także mieli świetną okazję. Jordan Jones dośrodkował w pole karne, a po strzale Jonnyego Evansa, piłkę z linii bramkowej wybił Ricardo Rodríguez.

Ostatecznie w Bazylei bezbramkowy remis  i to Szwajcaria jedzie na Mundial do Rosji mimo że dziś zagrali słabe spotkanie. W Rosji na pewno będą mieli  szansę  na coś więcej,niż tylko wyjście z grupy.