Dlaczego Barcelona sprzedała Maradonę?

Maradona

barcablog.com

Cały piłkarski świat od wczoraj opłakuje śmierć Diego Maradony. Boski Diego był piłkarzem niezwykłym, przez wielu uważanym za najlepszego w historii. Jednak patrzymy na niego w ten sposób głównie z perspektywy jego wybitnych występów w koszulce Napoli. Dlaczego FC Barcelona zdecydowała się na sprzedaż Maradony?

Najpoważniejszą przyczyną był zły wizerunek piłkarza. Ówczesny prezydent Dumy Katalonii (Josep Lluis Nunez) był zdania, że jego klub wytycza pewne standardy zachowań oraz wyglądu. Według niego Maradona po prostu tam nie pasował.

Przyczyną takiego negatywnego zdania o piłkarzu był wysuwający się na pierwszy plan problem związany z narkotykami. To one spowodowały niekorzystny wizerunek i choć ta kwestia była trzymana w tajemnicy, to mogła wydać się w każdej chwili. Nunez bał się kompromitacji zawodnika i klubu.

Po dowiedzeniu się o problemie piłkarza, prezydent rozmawiał z nim. Maradona zaprzeczył zarzutom. Jednak ta rozmowa nie miała sensu. Decyzja była już dawno podjęta. Maradona musi odejść.

Od momentu przejścia Maradony do Napoli rozpoczęła się medialna propaganda Nuneza. W każdym udzielonym wywiadzie mówił w samych negatywach o Argentyńczyku, chociaż nie wspominał o narkotykach. Najczęściej obwiniał go za odejście z Barcelony dla włoskich pieniędzy.

Po odejściu do Napoli, Maradona stał się z miejsca największą gwiazdą drużyny. To w barwach klubu z południa Włoch napisał piękną historię, której nikt nie zapomni.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.