Diego Simeone: Nie ma sposobu gry, który gwarantowałby ci zwycięstwo

Diego Simeone

Diego Simeone / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Styl. Czyli to co najważniejsze w każdej drużynie. Każda ma inny, i to właśnie jest najlepsze – taka jest przynajmniej opinia szkoleniowca Atletico Madryt, Diego Simeone.

Na konferencjach Diego Simeone nie można się nudzić m.in. przez trafne spostrzeżenia, którymi rzuca Argentyńczyk. Na spotkaniu z mediami przed meczem z Leganes nie było inaczej.

“Nie bronie żadnego konkretnego stylu grania. Po prostu komentuje to co widzę. Styl jest tym co określa drużynę i jej trenera oraz doprowadza ich do określonego miejsca. Nikt nie zna recepty na perfekcyjne granie. Trenerzy cały czas zmieniają pewne elementy aby wygrywać”

Diego, wspomniał także, dlaczego, jego zdaniem, liga w Hiszpanii stała się aż tak wyrównana:

“Już podczas MŚ widzieliśmy niesamowity wzrost taktycznych umiejętności wielu reprezentacji. Musiało się to przełożyć na kluby”

“Nie ma sposoby gry, który gwarantowałby ci zwycięstwo. Jeżeli popatrzymy na kluby z La Liga, każda z nich gra zupełnie innym stylem niż trzy, cztery lata temu”

“Nie oznacza to jednak, że Barcelona czy Real obniżyły swój poziom. Popatrzmy na Blaugrane – w poprzednim sezonie wygrali prawie wszystkie mecze. W tym sezonie nie grają może na swoim optymalnym poziomie, ale jest to skutkiem ciągłego rozwoju futbolu”

Źródło: Marca.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.