Diego Simeone: Najlepsi są zawsze moi zawodnicy

Simeone

talksport.com

Diego Simeone wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z FC Barceloną. Szkoleniowiec obecnego lidera LaLiga odniósł się między innymi do formy Luisa Suarez, czy ciężkiego terenu jakim jest dla niego Camp Nou.

Czy jutrzejsze spotkanie jest kluczowe w kontekście walki o mistrzostwo?

–  „Znacie mnie od dawna, nie wyrywam się z deklaracjami i skupiam się na tym, co będzie jutro. Będziemy rywalizować z drużyną, która miała wspaniałą drugą rundę sezonu, wygrała wiele swoich spotkań, gra dobrze i uporządkowała się po tym, co wydarzyło się na początku tego sezonu, dzięki wspaniałej pracy Koemana, który zmienił tę nieprzyjemną sytuację.”

O znakomitej formie Luisa Suareza oraz Marcosa Llorente:

–  „Ich sezon mówi sam za siebie. To dwóch bardzo ważnych zawodników dla naszej drużyny. Rozgrywają fantastyczną kampanię. Luis ma wspaniałą historię i cały czas potwierdza swoją klasę. Robi to, czego niektórzy się nie spodziewali. Llorente rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze.”

Czy u boku Suareza zostanie ustawiony zawodnik, który w obronie będzie piątym pomocnikiem?

–  „W tym sezonie graliśmy z wyraźną koncepcją, czasem wyrażaną lepiej, a czasem gorzej. Nie będziemy zbytnio odchodzić od tego, co robiliśmy wcześniej. Postaramy się trzymać tych rzeczy, które wykonaliśmy dobrze do tej pory.”

Podobieństwo do spotkania z 2014 roku na Camp Nou (1-1):

–  „W ogóle nie ma porównania. To było ostatnie spotkanie sezonu, decydowało o tytule, jeden zespół mógł go osiągnąć poprzez zwycięstwo, a drugi poprzez wygraną lub remis. W obecnych rozgrywkach zostało jeszcze dużo punktów do zdobycia.”

Barcelona wierzy, że zdobędzie tytuł, jeśli wygra cztery mecze. Jaki jest wasz przepis na mistrzostwo?

–  „Iść z meczu na mecz i stawiać czoła kolejnym rywalom z nadzieją, pokorą i przede wszystkim spokojem.”

Kto z dwójki -Ter Stegen; Oblak, jest według Ciebie lepszy?

–  „Najlepsi są zawsze moi zawodnicy. Mówiąc o najlepszych bramkarzach, od dawna wymieniamy te same nazwiska. Oblak ma za sobą kilka sezonów na bardzo wysokim poziomie, prawdopodobnie jest najlepszym bramkarzem na świecie. Ter Stegen również spisywał się bardzo dobrze i jest wśród najlepszych.”

O braku wygranej na Camp Nou:

 – „W życiu zawsze musi być ten pierwszy raz.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.