DFB Pokal: Bayern wymęczył awans. Decydujący gol Lewandowskiego

dailymail.co.uk

W sobotnich spotkaniach I rundy DFB Pokal kibice obserwować mogli występy sześciu zespołów z Bundesligi. Robert Lewandowski strzelił gola, którym zapewnił awans do kolejnej rundy. Po sensacyjnej porażce z Ulm z Pucharu Niemiec odpada Eintracht Frankfurt.

Dla Bayernu – Mistrza Niemiec i absolutnego dominatora od kilku lat wyprawa na północ kraju do małego Drochtersen była traktowana jako uciążliwy obowiązek do spełnienia. Stadion i sama otoczka tego spotkania kojarzyła się bardziej z sympatycznym festynem, niż poważnym meczem o stawkę. Kibice Bayernu oczekiwali łatwego zwycięstwa, tym bardziej, że Niko Kovac wystawił silny skład. Mimo to jednak, przez ponad 80 minut Bawarczycy męczyli się niemiłosiernie z czwartoligowcem, który bardzo umiejętnie bronił korzystnego wyniku. Bayernowi skórę uratował w 82. minucie Robert Lewandowski, który nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni, zachował zimną krew w polu karnym i strzelił gola dającego awans do kolejnej rundy.

Także w końcówce spotkania awans uratował VfL Wolfsburg. Czwartoligowy SV 07 Elversberg napsuł krwi “Wilkom”, którzy złamali opór rywali dopiero w 76. minucie meczu, a konkretnie uczynił to Daniel Ginczek. W 83. minucie w drużynie gości na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zmienił Josipa Brekalo.

Cały czas trwa kryzys Eintrachtu Frankfurt. Po batach, które zebrali w Superpucharze z Bayernem, tym razem podopieczni Adiego Hüttera doznali zawstydzającej porażki z występującym na co dzień w Regionallidze (czwarty poziom rozgrywkowy) z SSV Ulm 1846. Bramki na wagę bezcennego dla Ulm awansu zdobyli w drugiej połowie Steffen Kienle oraz Vitalij Lux. W doliczonym czasie gry kontaktową bramkę dla Eintrachtu strzelił Gonçalo Paciência, lecz było to zbyt mało, by przechylić szalę meczu na swoją korzyść.

Bardzo pewne zwycięstwa odniosły zespoły Hoffenheim i Werderu Brema. Popularni “Wieśniacy” rozgromili 6:1 spadkowicza z 2. Bundesligi 1. FC Kaiseslautern, z kolei Werder pokonał 6:1 czwartoligową VfR Wormatia 08 Worms. Dużo skromniej, bo jedną bramką awans wywalczyli “Aptekarze”. Bayer Leverkusen po trafieniu Lucasa Alario z rzutu karnego wygrał 1:0 z piątoligowym 1. CfR Pforzheim.

SV Drochtersen / Assel – FC Bayern München 0:1 (0:0)