DFB Pokal: Bayern minimalnie lepszy od Borussii!

AbendzeitungMünchen.de

W meczu 1/8 finału DFB Pokal, Bayern Monachium pokonał Borussie Dortmund 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jérôme Boateng i Thomas Müller, honor Borussii uratował Andriy Yarmolenko.

Już w 3. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha, strzał Arturo Vidala zatrzymał się na poprzeczce. Chwilę później kolejną okazję mieli Bawarczycy. Franck Ribéry minął kilku zawodników Borussii, znalazł się z piłką w polu karnym, uderzył, ale kapitalnie ten strzał zatrzymał bramkarz gości. Bayern dominował i w końcu wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Vidala, po strzale Niklasa Süle piłka po raz kolejny wylądowała na poprzeczce, ale dobrze ustawiony Jérôme Boateng pewnie wpakował ją do siatki. Kibice w pierwszych 45. minutach, zobaczyli jeszcze jednego gola, także w wykonaniu Bawarczyków. Robert Lewandowski świetnie wyłożył futbolówkę do Thomasa Müllera, a ten pięknie przelobował Romana Bürkiego i podwyższył prowadzenie Bayernu.

Od początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił. Bayern nadal dominował i dążył do strzelania kolejnych bramek. Drugą bramkę mógł zdobyć Müller, jednak jego strzał z główki, kapitalnie nogą obronił Bürki. Mimo ogromnej przewagi gospodarzy, to Borussia zdobyła bramkę. W pole karne dośrodkował Shinji Kagawa, najwyżej wyskoczył Andriy Yarmolenko i uderzeniem z główki dał Borussii nadzieje na remis. Piłkę meczową miał Alexander Isak, który świetnie minął dwóch obrońców, uderzył, ale piłka odbiła się od obrońcy, a potem jeszcze od bramkarza.

Ostatecznie Bayern pokonał Borussie 2:1 i awansował do ćwierćfinału DFB Pokal.