Derby Turynu dla Starej Damy

Po emocjonujących, pełnych zwrotów akcji 139 derbach Turynu Juventus pokonał 2:1 FC Torino, w którym gra Kamil Glik.

Juventus od początku narzucał tempo gry rywalom i po 15 minutach prowadził 1:0, rzut karny podyktowany za zagranie ręką El Kaddouriego na bramkę zamienił Arturo Vidal. Torino zdołało odpowiedzieć na bramkę siedem minut później po indywidualnej akcji Bruno Peresa, który zaliczył rajd z piłką przy nodze, oddał celny strzał i wyrównał stan meczu.

Torino mogło wyjść na prowadzenie, ale Fabio Quagliarella (były zawodnik Bianconerich) pogubił się w polu karnym rywali. Kwadrans przed końcem mogło być 2:1, ale Vidal był na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał. To jeszcze nie był koniec emocji, zaraz po nieuznanej bramce sędzia odesłał do szatni Lichtsteinera, a w samej końcówce 3 punkty starej damie zapewnił Andrea Pirlo

źródło: seriea.pl/ własne