

Derby Mediolanu na remis – świetny mecz na San Siro!
W niedzielny wieczór fanów włoskiej piłki czekał prawdziwy rarytas w postaci derbów Mediolanu. Na Stadio Giuseppe Meazza obie drużyny myślały tylko o zwycięstwie: Milan walczył o zajęcie pozycji wicelidera Serie A, Inter natomiast o opuszczenie środka tabeli i zbliżenie się do czołówki, w którą niewątpliwie w tym sezonie celują.
Pierwsza połowa spotkania na San Siro miała dosyć niespodziewany przebieg. Znajdujący się zdecydowanie niżej w tabeli Inter był od początku drużyną przeważającą. Nerazurri stworzyli sobie sporo okazji do zdobycia bramki, ale nie wykorzystali żadnej z nich.
Niemoc strzelecką rywali wykorzystał za to Milan. Rossoneri w pierwszej połowie zaatakowali w zasadzie tylko w ostatnich minutach, a ich jedyna naprawdę dobra sytuacja została zamieniona na bramkę. Po strzale Candrevy szybko grę wznowił Donnarumma wyrzucając piłkę w stronę Bonaventury. Pomocnik przebiegł pół boiska, zagrał na skrzydło do Suso, a ten z narożnika pola karnego pięknie przymierzył po dalszym słupku. Krótko mówiąc - kontratak wzorowy.
Druga połowa była dużo bardziej wyrównana, a i bramki przyszły zdecydowanie szybciej. W 53. minucie błąd przy linii bocznej popełnił Locatelli. Włoch zamiast skupić się na grze, zwrócił się z pretensjami o zagranie rywala do sędziego. W tym czasie piłka zagrana trafiła przed pole karne do Candrevy, który fenomenalnym uderzeniem z 25 metrów nie dał szans Donnarummie.
Milan błyskawicznie odpowiedział na to trafienie. Już po 5 minutach na tablicy widniał wynik 2-1, a swoją drugą bramkę w meczu zdobył Suso. Ograł on w polu karnym João Mario i mocnym strzałem posłał piłkę obok bezradnego Handanovicia.
Słaby mecz rozgrywał dziś Mauro Icardi. Argentyńczyk w barwach Interu był co prawda aktywny, ale raz po raz marnował okazje swojego zespołu. Na szczęście dla kibiców Nerazurrich, w zespole są jeszcze inni zdolni strzelcy. W doliczonym czasie gry wrzutkę z rzutu rożnego wykorzystał Ivan Perišić. Chorwat szczupakiem zaatakował piłkę i z kilku metrów trafił do bramki Donnarummy.
Podsumowując dzisiejsze derby powiedzieć można, że remis to najbardziej sprawiedliwy wynik. Obie drużyny pokazały w tym meczu niezłą, ofensywną piłkę. Zobaczyliśmy kilka pięknych bramek, a emocjonująca końcówka trzymała za nerwy nawet neutralnych kibiców. Ze zdobyczy punktowej nie będzie pewnie zadowolona żadna z drużyn.
AC Milan - Internazionale
Bramki:
Suso 43', 57' - Candreva 52', Perišić 92'
Składy:
AC Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Gómez, De Sciglio - Kućka, Locatelli, Bonaventura (Pašalić 88') - Suso, Bacca (Fernandez 71'), Niang (Lapadula 79')
Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Medel (Murillo 37'), Ansaldi (Nagatomo 66') - Brozović (Jovetić 75'), Mario, Kondogbia, Candreva, Perišić - Icardi
-
AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19

































