Derby Mediolanu na remis – świetny mecz na San Siro!

inter.it

W niedzielny wieczór fanów włoskiej piłki czekał prawdziwy rarytas w postaci derbów Mediolanu. Na Stadio Giuseppe Meazza obie drużyny myślały tylko o zwycięstwie: Milan walczył o zajęcie pozycji wicelidera Serie A, Inter natomiast o opuszczenie środka tabeli i zbliżenie się do czołówki, w którą niewątpliwie w tym sezonie celują.

Pierwsza połowa spotkania na San Siro miała dosyć niespodziewany przebieg. Znajdujący się zdecydowanie niżej w tabeli Inter był od początku drużyną przeważającą. Nerazurri stworzyli sobie sporo okazji do zdobycia bramki, ale nie wykorzystali żadnej z nich.

Niemoc strzelecką rywali wykorzystał za to Milan. Rossoneri w pierwszej połowie zaatakowali w zasadzie tylko w ostatnich minutach, a ich jedyna naprawdę dobra sytuacja została zamieniona na bramkę. Po strzale Candrevy szybko grę wznowił Donnarumma wyrzucając piłkę w stronę Bonaventury. Pomocnik przebiegł pół boiska, zagrał na skrzydło do Suso, a ten z narożnika pola karnego pięknie przymierzył po dalszym słupku. Krótko mówiąc – kontratak wzorowy.

Druga połowa była dużo bardziej wyrównana, a i bramki przyszły zdecydowanie szybciej. W 53. minucie błąd przy linii bocznej popełnił Locatelli. Włoch zamiast skupić się na grze, zwrócił się z pretensjami o zagranie rywala do sędziego. W tym czasie piłka zagrana trafiła przed pole karne do Candrevy, który fenomenalnym uderzeniem z 25 metrów nie dał szans Donnarummie.

Milan błyskawicznie odpowiedział na to trafienie. Już po 5 minutach na tablicy widniał wynik 2-1, a swoją drugą bramkę w meczu zdobył Suso. Ograł on w polu karnym João Mario i mocnym strzałem posłał piłkę obok bezradnego Handanovicia.

Słaby mecz rozgrywał dziś Mauro Icardi. Argentyńczyk w barwach Interu był co prawda aktywny, ale raz po raz marnował okazje swojego zespołu. Na szczęście dla kibiców Nerazurrich, w zespole są jeszcze inni zdolni strzelcy. W doliczonym czasie gry wrzutkę z rzutu rożnego wykorzystał Ivan Perišić. Chorwat szczupakiem zaatakował piłkę i z kilku metrów trafił do bramki Donnarummy.

Podsumowując dzisiejsze derby powiedzieć można, że remis to najbardziej sprawiedliwy wynik. Obie drużyny pokazały w tym meczu niezłą, ofensywną piłkę. Zobaczyliśmy kilka pięknych bramek, a emocjonująca końcówka trzymała za nerwy nawet neutralnych kibiców. Ze zdobyczy punktowej nie będzie pewnie zadowolona żadna z drużyn.