marca.com

W 156. derbach Madrytu Atletico Madryt zremisowało 1:1 z Realem Madryt. Pierwsi bramkę zdobyli gracze Beniteza, ale “Rojiblancos” zdołali odpowiedzieć w drugiej połowie za sprawą Vietto.

Przed tym spotkaniem ekipa Diego Simeone poniosła dwie porażki. Najpierw w lidze przegrali na El Madrigal z tamtejszym Villarreal 1:0, następnie w Champions League na własnym stadionie ulegli Benfice Lizbona 2:1, z kolei Benitez i spółka w lidze zremisowali przed własną publicznością z Malagą, remisując 0:0, a w środku tygodnia odprawili z kwitkiem szwedzkie Malmö FF 2:0, dlatego do derbów podchodzili w nieco lepszych nastrojach.

Pierwszą bramkę zdobyli gracze Realu już po 9. minutach gry. Dani Carvajal idealnie dośrodkował w pole karne a piękną główką popisał się Karim Benzema. Atletico mogło wyrównać 13 minut później, lecz rzut karny podyktowany za faul Sergio Ramosa na Fernando Torresie nie wykorzystał Antoine Griezmann, gdyż Keylor Navas świetnie wyczuł intencje Francuza.

W drugiej części spotkania Real skupił się na utrzymaniu korzystnego wyniku i to się na nim zemściło. W 83. minucie Jackson Martinez ograł Alvaro Arbeloę i zagrał piłkę w pole karne gości, gdzie po zamieszaniu futbolówkę do siatki skierował Luciano Vietto wprawiając w szał zarówno trenera Simeone jak i całe Calderon.

Atletico chwilę później mogło wyjść na prowadzenie, lecz mocny strzał Jacksona Martineza zza pola karnego fantastycznie obronił Keylor Navas ratując skórę swojej drużynie. Chwilę później sędzia Alberto Undiano Mallenco zakończył zmagania na Vicente Calderon i obie ekipy podzieliły się punktami w 156 derbach Madrytu.

Wobec dzisiejszego remisu Atletico ma na koncie 13 oczek i zajmuje 5. miejsce w tabeli, zaś Real Madryt po 7. kolejkach plasuje się na 2. pozycji z 15 punktami i jednym oczkiem straty do liderującego Villarreal. Następne spotkanie po przewrie reprezentacyjnej Atletico rozegra na wyjeździe z Realem Sociedad, a “Królewscy” u siebie podejmą Levante.

Atletico Madryt 0-1 Real Madryt, 4.10.2015 r., Vicente Calderon.

0:1, Benzema (9′)

1:1, Vietto (83′)

Kartki:

żółte: Gabi, Correa, Juanfran, Griezmann, Vietto, Godin – Ramos, Varane, Casemiro

Atletico M: Oblak – Juanfran, Godin, Gimenez, Filipe – Gabi, Tiago, Olivier (Carrasco 46′) – Griezmann, Torres (Martinez 64′), Correa  (Vietto 58′).

Real M: Navas – Carvajal (Arbeloa 42′), Varane, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić, Isco (Bale 66′) – Ronaldo, Benzema (Kovacić 77′).

Autor: Mateusz Policha