Derby Londynu na remis! Bellerin wydarł punkty The Blues

paininthearsenal.com

Wielkie widowisko w derbach Londynu zakończyło się wynikiem 2:2 (0:0). Gola z rzutu karnego po faulu Bellerina na 2:1 zdobył Hazard. W doliczonym czasie gry prawy obrońca Kanonierów zdołał pokonać Courtouisa technicznym uderzeniem.

W obronie Arsenalu z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Nacho Monreal, Laurent Koscielny oraz Sead Kolasinac. Ponadto w zespole z północnego Londynu brakowało Oliviera Giroud oraz Aarona Ramseya. Nie wróżyło to dobrze szóstemu w tabeli zespołowi Arsene’a Wengera, który by utrzymać się w grze o TOP 4 powinien zdobyć punkty w starciu z The Blues. Chelsea w ostatnich dwóch spotkaniach pokazała klasę. Strzeliła 8 bramek w starciach z Burnley oraz Stoke i zachowała czyste konto.

Przez pierwsze 10 minut oba zespoły rozgrywrały w dobrym tempie. Chelsea szukała szansy w ataku pozycyjnym, bramki po rzucie wolnym poszukał Alexis Sanchez. Alvaro Morata w 13. minucie powinien zdobyć gola – okazja była wręcz 200 – procentowa. Daleko wybita piłka, nie ruszyli do niej ani Chambers, ani Mustafi i były gracz Realu stanął sam na sam z Petrem Čechem. Kanonierzy po tej sytuacji ruszyli do przodu. Po wymianie piłki z Özilem, Sanchez wpadł w pole karne i oddał mocny strzał w krótki róg. Po znakomitej interwencji Courtouis’a piłka obiła oba słupki, ale nie wpadła do siatki. Belgijski bramkarz utrzymał czyste konto również po bardzo groźnym płaskim uderzeniu Alexandre’a Lacazette’a z 23. minuty.  Chwilę później Fabregas niesygnalizowanym podaniem odnalazł Bakayoko, ale tym razem świetnie ustawiony był Čech. Przez pół godziny golkiper gospodarzy mógł mieć sporo pretensji do swoich kolegów. Ostatnie sekundy to świetny rajd Hazarda, “zaadresowanie” futbolówki piętką do Fabregasa, ale Hiszpan przeniósł piłkę nad poprzeczką. Wcześniej rozbroił niespodziewanym zachowaniem wściekłego Sancheza.

Tempo meczu wcale nie straciło na szybkości. Petr Čech cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami. Szybka akcja Chelsea, Morata zgrywa klatką do Fabregasa ten posyła w pole karne Hazarda, a Belg marnuje świetną szansę. Za moment Marcos Alonso główkował w długi róg, ale był bramkarz Chelsea stał na posterunku. W 52. minucie Lacazette szczęśliwie utrzymał się przy piłce i w wymarzonych okolicznościach zbyt długo zwlekał, czym dał Thibaut Cortouis szansę na wykazanie się refleksem. Gospodarze starali się wypracować gola szybkimi podaniami mijającymi drugą linię rywali. Udało się w 64. minucie. Rozegranie rzutu rożnego, piłka po podaniu Holdinga z problemami, ale odnajduje Jacka Wilshere’a, który z pierwszej piłki, huknął przy krótkim słupku. Lacazette próbował powiększyć prowadzenie. Jednak faul Bellerina w polu karnym na Edenie Hazardzie sprawił, że Kanonierzy utracili prowadzenie. Hazard wygrywając wojnę nerwów z Cechem zdobył swoją czwartą bramkę przeciwko Arsenalowi. Morata w kolejnej znakomitej sytuacji pokazał, że trudno mu tego wieczoru wycelować w bramkę. Po pojedynku biegowym z obrońcą znów spudłował stając naprzeciwko Čecha. Nie zawiódł za to najskuteczniejszy obrońca w Premier League. Zappacosta dograł płasko do Marcosa Alonso i wahadłowy The Blues strzela szóstego gola w tym sezonie ligowym, a dwunastego od kiedy jest piłkarzem Chelsea. Sporo ożywienia do ofensywnych prób Arsenalu wniósł Danny Welbeck. Gospodarze raz po raz ruszali w pole karne, i w końcu Courtouis skapitulował. Winy odkupił Hector Bellerin, który znakomicie dołożył nogę i sprzed pola uderzył nie do obrony. Mecz nieprawdopodobnej szybkości zakończyła zmarnowana okazja Moraty i poprzeczka Zappacosty.