Derby d’Italia dla Juventusu!

skysports.com

Podopieczni Massimilliano Allegriego pokonali w hicie 23. kolejki Serie A Inter Mediolan 1-0 po trafieniu Juana Cuadrado. Juventus tym samym ma obecnie sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem Napoli.

Mecz na J Stadium rozpoczął się od ataków Juventusu, a dokładniej Paulo Dybali. Przy pierwszej próbie Argentyńczyka interweniować musiał Samir Handanović, zaś przy drugiej piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Słoweńca. Później inicjatywę przejął Inter, a swoje okazje bramkowe mieli m.in. Joao Mario czy Roberto Gagliardini. W 44. minucie mogliśmy zobaczyć piłkarską rakietę ,,Ziemia-Powietrze“. Strzał, który oddał Juan Cuadrado na długo zapadnie w pamięci fanów ,,Bianconerich“. Gdy wydawało się, że goście opanowali sytuację po rzucie rożnym dla gospodarzy, do piłki przed polem karnym dopadł Cuadrado i potężnym strzałem zaskoczył stojącego w bramce Handanovicia.

Druga połowa spotkania była widowiskiem trudnym do oglądania dla przeciętnego fana piłki nożnej. Inter próbował doprowadzić do wyrównania, lecz ich starania nie znalazły odzwierciedlenia w końcowym rezultacie. Gorąco zrobiło się w doliczonym czasie gry, kiedy to czerwoną kartkę za obrażanie sędziego Rizzolego otrzymał Ivan Perisić. Całe zamieszanie zostało spowodowane rzekomym faulem Handanovicia w ostatniej akcji meczu na jednym z piłkarzy Juventusu.

Juventus Turyn wciąż pozostaje na fotelu lidera i jest coraz bliżej kolejnego Scudetto z rzędu. Wygrana nad Interem była ich już 28 zwycięstwem z rzędu przed własną publicznościa. To rekord Serie A pod tym względem. Dla mediolańczyków ta porażka oznacza koniec dobrej serii siedmiu ,,Wiktorii” z rzędu.

Juventus Turyn – Inter Mediolan 1:0 (1:0)

1:0 Cuadrado 44′