Debiutancka bramka Formelli, wygrana Pogoni

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin pokonała Piast Gliwice na wyjeździe 2:1 w 2. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Bramki padały w drugiej połowie meczu. Strzelanie rozpoczął rezerwowy “Portowców” – Dariusz Formella w 76. minucie, dla którego był to pierwszy gol w barwach nowego zespołu. Zaledwie dwie minuty później odpowiedział Michal Papadopulos. Gdy wydawało się już, że konfrontacja zakończy się podziałem punktów, wynik ustawił Sebastian Rudol.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
0:1 – Dariusz Formella 75′
1:1 – Michal Papadopulos 78′
1:2 – Sebastian Rudol 90+2′

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Martin Konczkowski, Hebert Silva Santos, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski (69′ Adam Mójta) – Martin Bukata, Patryk Dziczek, Konstantin Vassiljev (75′ Michal Papadopulos), Sasa Zivec – Karol Angielski (46′ Denis Gojko), Maciej Jankowski.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska – David Niepsuj, Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes – Tomasz Hołota, Kamil Drygas (73′ Rafał Murawski) – Marcin Listkowski (55′ Dariusz Formella), Dawid Kort, Adam Gyurcso – Łukasz Zwoliński (67′ Adam Frączczak).