Dean Klafurić: Pokazaliśmy charakter i odwagę

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– To był bardzo trudny i niesamowicie emocjonujący mecz. Gratuluję zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu. Pokazaliśmy charakter i odwagę. Wygrać mecz przy stanie 2:2 i w osłabieniu, to wielka sztuka. Każde spotkanie traktujemy jak finał, dziś to pokazaliśmy – powiedział trener Dean Klafurić po zwycięstwie z Wisłą Płock (3:2).

– Pamiętamy ostatnie starcie z Wisłą przy Łazienkowskiej, które przegraliśmy 0:2. Według mnie płocczanie potrafią znakomicie “otworzyć” grę, pod tym względem nie mają sobie równych w LOTTO Ekstraklasie.

Mauricio jest dobrym zawodnikiem, dzisiejszy mecz był dla niego pechowy, bo miał za niego wejść Remy, a tuż przed zmianą otrzymał drugą żółtą kartkę. Remy nie wystąpił od pierwszej minuty, ponieważ potrzebował odpoczynku, był bardzo eksploatowany w poprzednich spotkaniach.

Znamy diagnozę, jeśli chodzi o uraz Jarosława Niezgody i być może wystąpi nawet w niedzielę. Jego zmiennikiem nie jest wyłącznie Eduardo, mamy także Michała Kucharczyka. Chorwat zagrał dziś dobrze pod względem taktycznym, w pełni realizował przedmeczowe założenia, z kolei „Kuchy” pokazał, jak niewiele potrzebuje, by zdobyć bramkę.

źródło: Legia Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi