De Sciglio nie zagra w finale Pucharu Włoch

Juventus

Mattia De Sciglio ze względu na zawieszenie nie zagra w finale Pucharu Włoch.

Juventus w półfinałowym pojedynku wygrał z Fiorentiną 2:0 i tym samym po raz kolejny zawalczy o prestiżowe trofeum. Mattia De Sciglio będzie musiał jednak oglądać poczynania kolegów w finale z poziomu trybun.

Włoch w końcówce pierwszej połowy został ukarany żółtą kartką. Ze względu na to, że była to jego drugie upomnienie w turnieju, musi on pauzować jedno spotkanie.

W tym sezonie były zawodnik Milanu jest jednym z kluczowych graczy w talii kart Massimiliano Allegriego. Obrońca wystąpił w tym sezonie w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach i spędził w nich łącznie 1711 minut. W tym czasie strzelił jedną bramkę i zanotował trzy asysty.