Dayot Upamecano na dłużej w RB Lipsk!

Getty Images / Boris Streubel

Dayot Upamecano przedłużył kontrakt z RB Lipsk do końca czerwca 2023 roku. 21-letni środkowy obrońca trafił do Lipska w styczniu 2017 roku z RB Salzburg.

Dyrektor sportowy Markus Krösche powiedział – Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi, że przedłużyliśmy kontrakt z Dayotem Upamecano. W ciągu ostatnich lat Dayot wyrósł na czołowego obrońcę RB Leipzig. Oczywiście nadal ma duży potencjał rozwojowy, bo ma zaledwie 21 lat. Tym lepiej, że będzie dalej rozwijał ten potencjał w naszym klubie.

W RB Leipzig czuję się wyjątkowo dobrze. Rozmawiałem z Oliverem Mintzlaffem, Markusem Krösche i Julianem Nagelsmannem i pokazali mi, że decyzja o przedłużeniu mojego kontraktu będzie właściwa. Mamy młodą i głodną drużynę. Klub ma wielkie ambicje, a ja chcę stawić czoła kolejnym wyzwaniom i strzelać bramki dla RB Lipsk, ponieważ jestem przekonany o naszej drodze i sposobie gry w piłkę nożną – skomentował Upamecano.

– Jestem w Lipsku od ponad trzech lat i wraz z zespołem będę się ciągle doskonalić i rozwijać. Chcę kontynuować ten rozwój, a Julian Nagelsmann jest trenerem, który może mnie przenieść na wyższy poziom – dodał.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *