Dawid Szwarga: Urazy to duży problem, nie zawsze możemy pokazać swój najwyższy potencjał

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Raków Częstochowa w meczu wyjazdowym zmierzy się ze Sturmem Graz (godz. 18:45) w Lidze Europy. Medaliki wciąż zachowują szanse na grę w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Będziemy musieli przeciwstawić się przeciwnikom w elemencie, w którym oni sami są dobrzy, czyli narzucić bardzo dużą intensywność meczu. W pierwszej kolejności intensywność taktyczną, każdy będzie musiał wiedzieć co należy robić i jak to zrobić oraz intensywność pod kątem motorycznym, żeby to co chcemy zrobić, robić szybko – stwierdził Dawid Szwarga w “Fakcie”.

Bogdan Racovitan nie zagra dziś, gdyż pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną ze Sportingiem (1:2). Z urazem zmaga się John Yeboah nabawił się na zgrupowania reprezentacji Ekwadoru.

– Urazy to duży problem. W tej chwili mamy czternastu zawodników z pola gotowych do treningu. To jedna z przyczyn, dlaczego nie zawsze możemy pokazać swój najwyższy potencjał. Wierzę w to, że ci zawodnicy, którzy są zdrowi zaprezentują się z bardzo dobrej strony. To jest dla nich szansa, ich moment na to, żeby zagrać czy to w europejskich pucharach, czy też w Ekstraklasie i udowodnić swoją wartość  – dodał. Częstochowianie następnie w niedzielę zagrają ze Śląskiem we Wrocławiu (godz. 17:30).

źródło: fakt.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.