Dawid Kownacki ze wstrząsem mózgu

Dawid Kownacki

Dawid Kownacki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Fortuna Dusseldorf za pośrednictwem swoich kanałów social media poinformowała o urazie odniesionym u Dawida Kownackiego podczas ostatniego meczu z Eintrachtem Brunszwik. Polak w wyniku wstrząsu mózgu nie zagra w niedzielnej konfrontacji przeciwko FC Erzgebirge Aue.

Ostatnie dni nie są zbyt szczęśliwe dla Fortuny Dusseldorf. W wyniku zremisowanego w sobotę 2:2 spotkania z Eintrachtem zespół utracił bowiem szanse na awans do Bundesligi. Teraz okazuje się, że działaczom klubu z Dusseldorfu dochodzi kolejne zmartwienie w postaci urazu Kownackiego. Polak doznał go podczas sobotniego pojedynku. Uraz objawił się jednak dopiero po spotkaniu podczas badania, albowiem Kownacki zagrał pełne 90 minut, a nawet zdobył gola. Polski snajper w 43. minucie wykorzystał jedenastkę otwierając wynik spotkania.

“Dawid Kownacki doznał lekkiego wstrząsu mózgu podczas meczu z Eintrachtem Brunszwik. Pokazały to badania przeprowadzone przez lekarza zespołu dr. Ulfa Bleckera w weekend i na początku tygodnia. W związku z tym Dawid będzie pauzował w zaplanowanym na niedzielę meczu przeciwko FC Erzgebirge Aue. Wracaj szybko do zdrowia, Dawid” – informuje klub w oficjalnym komunikacie.

Fortuna Dusseldorf ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania w dobiegającej końca kampanii. Oprócz niedzielnego meczu w ramach 33. kolejki, podopieczni Uwe Roslera rozegrają jeszcze jeden, ostatni mecz przeciwko Greuther Furth, czyli drużynie, która wciąż ma spore szanse na awans. Na tę chwilę promocję do wyższej klasy rozgrywkowej zapewnił sobie zespół VFL Bochum. O drugie z miejsc, za które przysługuje awans walczą  Holstein Kiel, wspomniane Greuther Furth oraz HSV.

Dawid Kownacki w tym sezonie na zapleczu Bundesligi wystąpił 26-krotnie, a w tym czasie zdobył 7 bramek i 5 asyst. Swój dorobek będzie mógł poprawić w ostatnim meczu ligowej rywalizacji, albowiem wówczas Polak ma być już zdolny do gry.