Dantejskie sceny po degradacji Schalke! Kibice zaatakowali piłkarzy

fot. facebook.com/S04.en

fot. facebook.com/S04.en

Po wczorajszej przegranej Schalke oficjalnie spadło do 2. Bundesligi. Informacja ta rozwścieczyła kibiców, którzy na własną rękę postanowili „podziękować” graczom za degradację.

Schalke 04 Gelsenkirchen po 30. latach spadło do 2. Bundesligi, a to rozwścieczyło kibiców. Po zakończeniu spotkania z Arminią Bielefeld, pod stadionem na zawodników czekało około 600 ludzi. Oficjalna strona klubu stwierdziła, że „granice zostały przekroczone.

Matthias Buescher, starszy inspektor, w rozmowie z „sport1.de” opowiedział do jakich zdarzeń doszło wczorajszego wieczoru – Podobno dwóch graczy zostało kopniętych, poleciały jajka i pirotechnika. Piłkarze uciekli, a potem stu naszych oficerów interweniowało. Prawdopodobnie nikt nie doznał urazu. Poszkodowani nie są znani i nie było aresztowań. Trwają ustalenia, dotyczące osób zaangażowanych w ten atak.

Także piłkarze skomentowali całe zajście: – Powiedziano nam głośno i wyraźnie, że powinniśmy się wstydzić, a wszystkich ma tutaj nie być w kolejnym roku. Zagrożono, że jeśli tak się nie stanie, nasze życie będzie piekłem. Potem obrzucono nas jajkami, rozległ się huk, a kibice nas zaatakowali. Po prostu zaczęliśmy biec. To był strach, czysty strach! Niektórzy z nas zostali skopani. Jestem w szoku i nie wiem, jak możemy przystąpić do kolejnych meczów. Nie rozumiem, dlaczego zostaliśmy wydani kibicom. Działacze powiedzieli nam, że to będzie tylko krótka rozmowa.

Włodarze Schalke wystosowali już odpowiednie oświadczenie. Możemy w nim przeczytać, że: – Klub rozumie frustrację i złość związaną ze spadkiem do 2. Bundesligi, ale nigdy nie zaakceptuje sytuacji, w której zagrożona jest integralność cielesna piłkarzy bądź pracowników. A właśnie to wydarzyło się zeszłej nocy. 

Jednocześnie klub zapewnił, że do wyjaśnienia sprawy, nie zamierzają jakkolwiek tego incydentu komentować.

Schalke 04 Gelsenkirchen jest totalnym rozczarowaniem bieżącej kampanii. „Die Königsblauen” przez ostatnie lata potrafili napsuć krwi drużynom z ligi niemieckiej, jak i przecież zespołom w Lidze Mistrzów. Do tej pory w bieżących rozgrywkach wygrali ledwie.. dwukrotnie. Przed sezonem nikt nie spodziewał się, że akurat drużyna z Gelsenkirchen opuści szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej, ale nic nie usprawiedliwia bandyckiego zachowania kibiców.

źródło: Sportowe Fakty/meczyki.pl


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.