Dania wygrywa w Podgoricy. Polska musi poczekać na awans

FIFA

W drugim dzisiejszym meczu Grupy E, Czarnogóra przegrała z Danią 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Christian Eriksen.

Od pierwszego gwizdka atakować zaczęli faworyci tego spotkania, czyli Czarnogórcy. Groźny strzał oddał Stevan Jovetić, lecz piłka przeleciała obok słupka. Chwilę później gospodarze mieli rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Mirko Ivanić do Branislava Jankovića, ten przedłużył do Stevana Jovetica, jednak strzał Czarnogórskiego napastnika powędrował nad poprzeczkę. Kiedy wydawało się że bliżej wyjścia na prowadzenie są Czarnogórcy, bramkę strzelili goście. W 15. minucie William Kvist podał do Christiana Eriksena, a pomocnik Danii uderzył mocno sprzed pola karnego i dał prowadzenie swojej reprezentacji. Tuż przed przerwą szansę na zdobycie drugiej bramki mieli Duńczycy. Christian Eriksen przejął piłkę i uderzył przed szesnastką, ale Danijel Petković odbił ten strzał.

Drugą połowę lepiej zaczęli Duńczycy. Pione Sisto przedryblował kilku obrońców, jednak w sytuacji z bramkarzem gospodarzy, nie zdołał oddać dobrego strzału. Wreszcie zaatakowali gospodarze. Pierwszy  groźny strzał po przerwie w 62. minucie oddał Adam Marušić, piłka po jego próbie poleciała niedaleko obok bramki.  Czarnogórcy próbowali odrobić straty, jednak po prostu brakowało im umiejętności. Pod koniec spotkania, dobrą okazję mieli jeszcze Duńczycy. Nicklas Bendtner świetnie podał do Christiana Eriksena, jednak pomocnika Tottenhamu zatrzymał Danijel Petković. Bendtner sam mógł podwyższyć prowadzenie swojej reprezentacji. W ostatniej minucie spotkania minął wszystkich obrońców Czarnogóry, ale uderzył obok słupka.

Po tym spotkaniu, Dania awansowała na drugie miejsce i ma szansę jeszcze na awans z pierwszego miejsca.

05.10.2017, Eliminacje Mistrzostw Świata 2018  (Grupa E), Podgorica City Stadium

Czarnogóra-Dania 0:1 (0:1)

Christian Eriksen 16′

Czarnogóra: Danijel Petković – Adam Marušić, Stefan Savić, Marko Simić, Žarko Tomašević – Nikola Vukčević, Mirko Ivanić, Branislav Janković (Vladimir Jovović 85′), Stevan Jovetić (Luka Đorđević 20′), Marko Vešović – Stefan Mugoša (Damir Kojašević 76′)

Dania: Kasper Schmeichel – Henrik Dalsgaard (Riza Durmisi 43′), William Kvist, Andreas Bjelland, Jens Larsen – Thomas Delaney, Andrew Hjulasger, Christian Eriksen – Pione Sisto, Andreas Cornelius, Yusuuf Poulsen

Żółte kartki: Luka Đorđević , Marko Vešović, Stefan Savić – Henrik Dalsgaard

Sędzia: Björn Kuipers