Dramat Carvajala! Możliwy nawet koniec kariery

marca

Dani Carvajal, prawy obrońca Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii nabawił się zapalenia osierdzia, co spowoduje jego długą absencję. Nie wyklucza się także przedwczesnego zakończenia kariery.

Hiszpan od momentu przyjść z wypożyczenia z Bayeru Leverkusen, rządzi i dzieli na prawej flance obrony Real Madryt. Danilo, który sprowadzony został aby konkurować z Danim, nie doszedł przez dwa lata do głosu i finalnie z braku regularnej gry, przeniósł się Manchesteru City.

Ten sezon nie zaczął się dla Carvajala dobrze. Znajdował się głęboko pod formą. Dawał łatwo ogrywać się rywalom, nie sprostał wymaganiom kondycyjnym meczów i notorycznie popełniał proste błędy techniczne. Jednak z powodu braku naturalnego zmiennika na prawą obronę, Dani zagrał wszystkie możliwe minuty. Przed meczem z Espanyolem, klub poinformował, że Carvajal nabawił się zapalenia osierdzia i będzie musiał odpocząć, co wymusi jego absencje w meczu z podopiecznymi Quique Sanches’a Flores’a. Zakładano, że przez około trzy tygodnie prawy obrońca wstrzyma się od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego dając odpocząć sercu, po czym wróci do rytmu treningowego. Z dnia na dzień napływały jednak coraz to bardziej pesymistyczne informacje. Ta dzisiejsza jednak, już nie tylko martwi, ale przeraża. MARCA twierdzi, że minium przerwy dla Daniego to 2 miesiące, ale nikt nie jest w stanie zagwarantować, że ten okres nie wydłuży się dwu, a nawet trzykrotnie. Najczarniejsze scenariusze zakładają nawet przedwczesny koniec kariery asa Królewskich.


Sytuacja Carvajala monitorowana jest codziennie przez najlepszych kardiologów, których Real znalazł specjalnie dla defensora. Rytm jego życia jest więc całkowicie poddany zaleceniom, które na bieżąco otrzymuje od lekarzy.


Zinedine Zidane ma spory problem. Na prawą obronę, zmiennikiem jeden do jednego jest jedynie Achraf Hakimi. 18 – letni Marokańczyk zadebiutował w los blancos dopiero w niedzielnym meczu z Espanyolem. Zaprezentował się co prawda dobrze, ale nikt nie daje gwarancji, że da podobna jakość w meczach z bardziej wymagającymi przeciwnikami. W optymistycznym założeniu, Carvajal przegapi czternaście meczów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.