Dani Alves na ratunek. Ma propozycję dla Barcelony

Dani Alves

fot. marca.com

Dani Alves to ikona FC Barcelony. Ten wiekowy już piłkarz swego czasu uchodził za najlepszego prawego obrońcę na świecie. Teraz, jako wolny zawodnik, ma ciekawą propozycję dla Dumy Katalonii.

Dani Alves wróci do Europy? Pojawiają się głosy, że takie są plany Brazylijczyka. Jeszcze niedawno taki scenariusz wydawałby się absurdalny – przynajmniej w kontekście FC Barcelony. Teraz ten 38-lakek może być dla katalońskiego klubu niemalże jak zbawienie.

FC Barcelona tonie w długach, przez co piłkarsko spisuje się słabo, co z kolei przekłada się bezpośrednio na zarobki klubu, co utrudnia wychodzenie z długów. Latem tego roku Barcelona była zmuszona sprzedać jednego z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy. Ilaix Moriba dołączył do RB Lipsk za raptem 16 milionów euro, choć w momencie transferu serwis Transfermarkt wyceniał go na 25 milionów euro.

Nie wspominając już o tym, że klub opuścił Leo Messi. Pojawiła się jednak szansa, że do stolicy Katalonii powróci inna ikona klubu. Oriol Domenech twierdzi, że Dani Alves jest gotów na powrót do FC Barcelony. Miał już poczynić zresztą pewne kroki w tym kierunku i oficjalnie zaoferować Hiszpanom, że będzie dla nich grał od 2022 roku.

Brazylijczyk pozostaje wolnym zawodnikiem od momentu rozwiązania umowy z Sao Paulo, które nie wypłaciło mu około 1,7 miliona euro wynagrodzenia. Choć otrzymywał liczne oferty z klubów z Brazylii, nie zdecydował się na podpisanie kontraktu. Zadeklarował, że na boisko powróci w 2022 roku.

Choć wydaje się, że FC Barcelona nie ma problemu z obsadzeniem prawej obrony, oczywiste jest, że ikona klubu, jaką niewątpliwie jest Dani Alves, mogłaby korzystnie zadziałać na młodych piłkarzy. Można tu wymienić chociażby Sergino Desta, który tak jak Brazylijczyk jest prawym obrońcą. Nie da się też ukryć, że cenne może być doświadczenie piłkarza. FC Barcelona jest klubem, który opiera się obecnie w dużej mierze na młodych zawodnikach.

Z informacji Domenecha wynika jednak, że Barca nie jest zainteresowana sprowadzeniem Brazylijczyka. Klubu nie przekonuje nawet to, że piłkarz oczekuje niewielkich zarobków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.