Dan-Axel Zagadou znalazł nowy klub. Pozostanie w Niemczech

Zagadou

fot. Football Italia

Dan-Axel Zagadou od czasu odejścia z Borussii Dortmund poszukuje nowego pracodawcy. Zainteresowanie obrońcą wykazywało kilka dużych marek, jednak ostatecznie podpisze on kontrakt z niemieckim VfB Stuttgart.

Francuz  od lipca pozostaje bez klubu, kiedy to opuścił szeregi BVB. W międzyczasie łączono go z takimi zespołami jak Olympique Lyon czy West Ham. Finalnie żaden z większych klubów nie zdecydował się na zakontraktowanie stopera. Powodów mogło być kilka. Pierwszym bez wątpienia była niepewna forma obrońcy, który długo pozostawał bez gry. Kolejnym, równie ważnym powodem było jego zdrowie. Francuz mimo młodego wieku przeszedł już kilka groźnych urazów, które zwiększają ryzyko ponownych odnowień w przyszłości. Dlatego jego sprowadzenie byłoby ryzykownym ruchem.

Wszystko wskazuje na to, że zawodnik pozostanie w niemieckiej Bundeslidze. Zainteresowanie wykazuje tutaj VfB Stuttgart. Niemiecki zespół musi szukać nowych rozwiązań, zwłaszcza w defensywie. Na ten moment zajmuje on odległą szesnastą lokatę w tabeli ligowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.