Daily Mail: Glazerowie wycofują się ze sprzedaży Manchesteru United

manutd.com

Według doniesień płynących z Anglii, rodzina Glazerów wycofała się z decyzji o sprzedaży Manchesteru United.

Niepopularni właściciele Czerwonych Diabłów, po raz pierwszy ogłosili w listopadzie, że zbadają strategiczne alternatywy do przejęcia mniejszościowych udziałów od inwestorów lub pełną sprzedaż. Decyzja ta spotkała się z radością dużej części fanów którzy od prawie dwudziestu lat konsekwentnie protestują przeciwko amerykańskich właścicielom.

Szef INEOS, Sir Jim Ratcliffe oraz katarski szejk, Jassim bin Hamad Al Thani wyłonili się jako dwaj główni kandydaci do przejęcia udziałów za blisko 6 miliardów funtów. Według “Daily Mail”, Glazerowie są teraz gotowi całkowicie porzucić plany sprzedaży.

W raporcie stwierdza się, że amerykańscy właściciele pierwotnie przewidywali wojnę licytacyjną na szeroką skalę między wieloma zainteresowanymi stronami, ale nie doszło do niej, ponieważ Ratcliffe i szejk Jassim toczyli batalię łeb w łeb. Co więcej Glazerowie mieli nadzieję otrzymać z pełnej sprzedaży aż 10 miliardów funtów.

Pojawiły się również twierdzenia o wewnętrznym konflikcie w rodzinie, ponieważ Avram Glazer i Joel Glazer wahali się, czy zgodzić się na pełną sprzedaż, podczas gdy Bryan Glazer, Edward Glazer, Kevin Glazer i Darcie Glazer chcieli zerwać wszelkie więzi z United.

W obliczu utrzymującej się niepewności co do sytuacji właścicielskiej, tego lata ściągnięto Masona Mounta, Jonny’ego Evansa, Rasmusa Hojlunda, Andre Onanę i Altaya Bayindira, a także wypożyczono Sergio Reguilona z Tottenhamu Hotspur i Sofyana Amrabata z Fiorentiny. W niedzielę zespół Erika ten Haga zmierzy się z Arsenalem (godz. 17:30) na Emirates w hicie 4. kolejki Premier League.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.