Czy Sobolewski postawi na młodych? Jakub Witek znowu w Płocku

Radosław Sobolewski (Wisła Płock)

Radosław Sobolewski (Wisła Płock) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Młody środkowy pomocnik na początku września został wypożyczony do ekipy GKS-u Bełchatów. Jednak Wisła Płock skorzystała z możliwości wcześniejszego powrotu Jakuba Witka do klubu. Osiemnastolatek podpisał teraz nowy kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Jakub Witek pod względem statystyk  w tym sezonie nie prezentuje się najlepiej. Zagrał tylko w ośmiu meczach Fortuna I Ligi, ale zdążył w tym czasie zarobić już pięć żółtych kartek. Młody pomocnik nie rozegrał w tej kampanii ani jednego pełnego spotkania. Jednak jeżeli osiemnastolatek już grał, to najczęściej trener pierwszoligowca wystawiał go w podstawowej jedenastce.

Teraz Witek wróci do Wisły Płock, a co za tym idzie do rozgrywek Ekstraklasy. Warto przypomnieć, że mimo młodego wieku, środkowy pomocnik ma już na swoim koncie debiut na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. Jednak trudno w  tej sytuacji oceniać jego występ, ponieważ na boisku spędził tylko dwie minuty. Trener wpuścił go na murawę w końcówce meczu ostatniej kolejki poprzedniego sezonu, w spotkaniu z Rakowem Częstochową. Wcześniej młody piłkarz mógł oglądać rozgrywki Ekstraklasy tylko z miejsca na ławce rezerwowych.

Jednak w tym momencie, obecność osiemnastolatka może pomóc ekipie Wisły Płock. Przez napięty terminarz meczowy, trener Sobolewski może pokusić się o wystawienie w którymś ze spotkań, młodego pomocnika. Kontrakt Jakuba Witka ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *