Czy Jorginho znowu zagra na boiskach Serie A?

Jorginho

Zdjęcie: https://www.skysports.com/

Agent Jorginho nie wyklucza powrotu swojego klienta na boiska Półwyspu Apenińskiego. Zwłaszcza w świetle możliwej zmiany trenera w ekipie Napoli.

Jak donosi “Football Italia” Gennaro Gattuso ma za niedługo opuścić klub z Neapolu. W takiej sytuacji zespołowi będzie potrzebny nowy trener. Przez to włoskie media coraz częściej wskazują na ponowne zatrudnienie Maurizio Sarriego, jako jeden z możliwych scenariuszy. Jak wiadomo 62-letni szkoleniowiec, opuścił zespół spod Wezuwiusza w lipcu 2018 roku, by poprowadzić Chelsea. Krok za nim, do londyńskiego giganta przeszedł nie kto inny, a sam Jorginho. Co prawda włoski pomocnik został w Premier League nawet po odejściu Sarriego, ale nie wykluczone, że 29-latek mógłby za swoim ulubionym szkoleniowcem wrócić na Półwysep Apeniński.

Jednak jak na razie agent 27-krotnego reprezentanta Włoch nie chce definitywnie przesądzać o dalszej karierze swojego klienta.

Jeżeli Sarri wróci do Neapolu, na pewno będzie się starał o Jorginho. On jest stworzony do jego filozofii gry. Nie mogę niczego wykluczyć – komentował na antenie “Radio Kiss Kiss Napoli’ Jorge Santos – Ma jeszcze dwa lata kontraktu i jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Włoch. Jednak jeżeli pojawi się dobry projekt, możliwy jest jego powrót. – podsumował agent Jorginho.

Obecna umowa środkowego pomocnika z Chelsea ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *