Czesław Michniewicz zadowolony z drużyny po demolce z Estonią

Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U-21 nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rówieśnikom z Estonii i ograli ich aż (6:0). To zupełnie nowa drużyna, a mieliśmy niewiele czasu, żeby przećwiczyć pewne elementy – mówił Czesław Michniewicz.

Młodzi reprezentanci tym samym zajmują drugą lokatę w grupie 5, tuż za Rosjanami, z którymi zmierzą się we wtorek w Łodzi na stadionie Widzewa (godz. 18:00). – Mieliśmy przed tym spotkaniem pewne obawy, ale tak jest przed każdym meczem. To zupełnie nowa drużyna, a mieliśmy niewiele czasu, żeby przećwiczyć pewne elementy. Chłopaki okazali się jednak bardzo pojętni, wystarczyło to, by przeciwko Estonii rozegrać naprawdę niezłe zawody – ocenił selekcjoner kadry U-21.

– Mieliśmy wiele okazji, zdobyliśmy sześć bramek, ale przy bardzo korzystnym wyniku wkradło się w naszą grę nieco nonszalancji. Nad tym też musimy popracować, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Mimo to jestem bardzo zadowolony. W drugiej połowie, gdy nasze zwycięstwo było niezagrożone, mogliśmy zrobić kilka zmian i przyjrzeć się debiutantom – podkreślił.

Do końca eliminacji do EURO U-21 pozostało Polakom cztery starcia, a od potyczki z Rosjanami będzie wiele zależeć, czy powalczą o pozycję lidera. – Rozpoczynamy przygotowania do meczu z Rosją, to będzie niezwykle istotne spotkanie. Może ono rozstrzygnąć o losach awansu. Chcemy zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by być w optymalnej dyspozycji na ten mecz. Zagramy z rywalem, który od roku gra w niezmienionym składzie. My mamy nieco inną sytuację, ale wierzę, że będziemy w stanie wygrać – podsumował Michniewicz.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *