Czesław Michniewicz: Oczekuję mnóstwa informacji, abym mógł podjąć jak najlepsze decyzje

Michniewicz

zdjęcie: Łączy Nas Piłka


– Musimy zobaczyć, jaką mamy alternatywę na poszczególnych pozycjach i w określonych systemach. Chciałbym, aby drużyna zagrała w tym spotkaniu w dwóch różnych ustawieniach – zapowiedział selekcjoner kadry.

W poniedziałek ruszyło zgrupowanie biało-czerwonych przed towarzyskim starciem ze Szkocją w Glasgow, jak również finałowym barażem o awans na mundial w Katarze. Czesław Michniewicz przyznał, że nie zapadła jeszcze decyzja, czy zobaczymy w czwartek Roberta Lewandowskiego, któremu w zeszłym tygodniu przyplątał się drobny uraz i zapewne chwila odpoczynku jest potrzebna, zwłaszcza że wszystkie siły muszą być skumulowane na 29 marca.

W Chorzowie nie pojawili się Maciej Rybus, którego dopadł koronawirus oraz Karol Świderski. Piłkarz Charlotte był w miniony bohaterem swojego zespołu kompletując dublet, lecz naciągnął mięsień. – Na lewej stronie obrony czy wahadle może zagrać Arkadiusz Reca, Tymoteusz Puchacz czy Patryk Kun. Konkurencję w ataku również mamy dużą. Status quo zostało zachowany – deklaruje 52-latek.

Jaki zatem będzie plan na Szkocję? – Chciałbym, aby drużyna zagrała w tym spotkaniu w dwóch różnych ustawieniach. Możemy dokonać sześciu zmian i na pewno je zrobimy. Traktujemy ten mecz bardzo poważnie. Nawet, jeśli zagramy w trochę zmienionym składzie, to nic nie zmienia w naszym nastawieniu. Oczekuję dobrej gry, ale przede wszystkim mnóstwa informacji, abym mógł podjąć jak najlepsze decyzje we wtorek – podkreśla.

– Dziś czeka mnie rozmowa z wieloma zawodnikami na temat ich sytuacji. Nie wszyscy muszą zagrać przeciwko Szkocji. Ci, co do których jesteśmy przekonani, mogą nie wystąpić. Chcemy wyciągnąć ze spotkania w Glasgow jak najwięcej informacji. Nie robimy żadnego problemu z podróży, po prostu cieszymy się, że możemy zagrać ten mecz. Dla mnie, jako trenera, ten sparing będzie stanowił odpowiedź, na kogo postawić na pozycjach, co do których mam wątpliwości – podsumowuje Michniewicz.

źródło: laczynaspilka.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.