Czesław Michniewicz: Mecz jest zawsze sprawą otwartą, piłka uczy pokory

Czesław Michniewicz

Zdjęcie: Twitter.com/LegiaWarszawa

Czesław Michniewicz odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Trener Legii mówił o rywalizacji z Florą Tallin, podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi estońskiego zespołu i mówił o sytuacji kadrowej mistrzów Polski.

– Nie możemy oczywiście skorzystać z Czarka Miszty, który jest kontuzjowany. Nie będzie Jasura, pod znakiem zapytania stoi występ Johanssona. Dziś po treningu będziemy mieli więcej informacji na jego temat. Pozostali zawodnicy są do naszej dyspozycji, także Andre Martins – powiedział.

– W Legii nigdy nie ma spokoju, niezależnie od tego, co się dzieje, czy wygrywasz, czy nie. Jeśli chodzi o porównanie Bodo z Florą, to Bodo grało systemem 4-3-3. Były książkowe zachowania zawodników na poszczególnych pozycjach, dokładnie tak, jak powinno być w zgodzie ze sztuką taktyczną, dużo schematów rozgrywania akcji. Flora ma mniej schematów, a więcej indywidualności. Świetnie rozgrywa piłkę dobrze nam znany Vassiljev, do tego dochodzą dwaj szybcy skrzydłowi – Zenjov i Ojamaa. Oni często szukają pojedynków 1 na 1. Mają kilku wysokich zawodników i mnóstwo wariantów rozegrania stałych fragmentów. Flora ma też doświadczenie międzynarodowe. Nie twierdzę, że zawojowali Europę, ale regularnie grają w rozgrywkach UEFA. Wszyscy też grają w reprezentacji i to jest ich największy atut – mówił o Florze Tallin.

– Przed meczem z Bodo upatrywano w nich faworyta. Teraz nas uznaje się za faworyta. Ja nie przywiązuję do tego wagi. Mecz jest zawsze sprawą otwartą, piłka uczy pokory. Trzeba być zawsze przygotowanym, skupić się na sobie, na tym, co chcemy pokazać i jak chcemy grać. Gramy u siebie, liczę, że kibice będą tacy wspaniali, jak na ostatnim meczu z Bodo. To nam bardzo pomogło, cały czas trzymało zespół na wysokich obrotach – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.