Czas na zmiany w Arsenalu ??

Od sezonu 2006/7 Wenger z Arsenalem zdobył tylko 2 trofea (puchar ligi w sezonie 2010/11 i puchar Anglii w sezonie 2013/14).

W kadrze Arsenalu jest wiele gwiazd światowej klasy, a mimo to Wenger nie może zdobyć z nimi mistrzostwa albo chodźby być w czołówce drużyn walczących o najważniejsze trofea w Anglii i zagranicą. Na niekorzyść francuskiego szkoleniowca też może przemawiać to, że ten sezon może być 4 z rzędu kiedy to Arsenal odpadnie w 1/8 LM.

Na chwilę obecną Arsenal zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów, a będący na 6 miejscu Southampton ma tylko 5 oczek straty do zawodników z Londynu. W przypadku gdyby Arsenal skończył rozgrywki Premier League poza pierwsza piątką, która daje awans do europejskich pucharów, byłoby prawie 100% pewność, że włodarze klub zwolniłyby Wengera i poszukały nowego trenera. Arsenal to klub z potencjałem i dobrą kadra zawodników, więc chętnych byłoby dużo.

Proponowani następcy : Jurgen Klopp , Thierry Henry

Klub z Dortmundu powoli wychodzi z dołka, ale w przypadku spadnięcia do 2.Bundesligi pierwszy do zwolnienia będzie Klopp. W takim przypadku Aresnal zapewne starałby się o tego utalentowanego menadżera.

Thierry Henry to Legenda Arsenalu i Ligi Angielskiej, 4-krotnie był królem strzelców Ligi Angielskiej, pomógł zdobyć Arsenalowi 8 trofeum w tym 2 mistrzostwa ligi i zwycięstwo LM. 16 grudnia 2014 roku Henry ogłosił, że postanowił zakończyć swoją karierę piłkarską. Ostatnio w modzie stało się by byli piłkarze obejmowali stery menadżerskie w dawnych klubach i to właśnie Henry miałby największe szanse na objęcie pracy menadżera w Arsenalu gdyby został zwolniony Wenger.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.